Facebook / Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу

МЗС: Маємо беззаперечні докази застосування щодо українців у Росії тортур

  У дипломатичному відомстві закликають країни-члени ООН вплинути на агресора для дотримання базових принципів прав людини

  МЗС України рішучо закликає держави-члени Організації Об'єднаних Націй консолідувати зусилля для посилення тиску на Росію для запобігання катуванням чи жорстокому поводженню з людьми. Про це йдеться у коментарі на сайті МЗС. 

  "України в черговий раз привертає увагу міжнародного співтовариства до серйозних та системних порушень прав людини з боку Російської Федерація як держави-агресора, жертвами яких щоденно стають громадяни нашої держави на Сході України, а також в окупованій Автономній Республіці Крим", - наголошується у повідомленні.

  У вітчизняному дипломатичному відомстві відзначають, що Росія продовжує використовувати українців для агресії проти України.

  "Незважаючи на численні заклики України й міжнародного співтовариства з вимогою негайно звільнити незаконно утримуваних і засуджених українців, як на території РФ, так і в окупованому Криму, російське керівництво продовжує використовувати громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави", - відзначають дипломати.

  У МЗС також наголошують: "Сьогодні маємо беззаперечні свідчення щодо систематичного застосування щодо громадян України, які утримуються на території Росії та на окупованих територіях, недозволених методів дізнання, тортур, методів психологічного тиску".

  Відтак, українські дипломати резюмують: "Закликаємо держави-члени ООН консолідувати зусилля для посилення тиску на Російську Федерацію та примусити її дотримуватись своїх міжнародно-правових зобов’язань, в тому числі й Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, та Європейську конвенцію про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню".

  Довідково: 26 червня відзначають Міжнародний день підтримки жертв катувань. У цей день держави-члени ООН консолідуються для підтримки людей, що стали жертвами серйозних і системних порушень прав людини, зокрема - катування й нелюдського поводження.

  Попередній матеріал
  В Україну заходить лоукостер, що сполучить Київ та Баку
  Наступний матеріал
  Москва відкликає посла РФ у США через резонансне розслідування ФБР – ЗМІ
  Loading...