МінТОТ
МінТОТ Фото із відкритих джерел

Нові пільги для політв'язнів та їхніх сімей: що пропонують у МінТОТ

Держава має допомогти політв'язням та їх сім'ям соціальними пільгами та матеріальною допомогою, переконані урядовці

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб презентували новий законопроект, який стосується політичних в'язнів. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, пропонується запровадити соціальну допомогу для політичних в’язнів та їхніх сімей. Зокрема, йдеться про ініціативу запровадити щомісячні виплати у розмірі двох мінімальних заробітних плат, а також запровадити політв'язням безплатне щорічне медичне обстеження, курортно-санаторне лікування і правову допомогу.

У МінТОТ зазначають, що цей законопроект важливий, "щоб показати, що Україна не байдужа до тих людей, які зараз борються за цю державу на території, окупованій РФ".

"Чим держава може допомогти – не просто увагою, а ще й допомогти тим людям, тим сім'ям соціальними пільгами, матеріальною допомогою. Держава повинна продемонструвати увагу, надати підтримку, і тим самим також стимулювати протестний рух на окупований територіях, наскільки це можливо", – пояснив керівник відомства Вадим Черниш.

Діти політв'язнів, згідно з законопроектом, матимуть право вступати до вишів поза конкурсом. Загалом у документі вісім статей. Наразі він у процесі обговорення.

У міністерстві сподіваються, що вже у вересні законопроект потрапить до профільного парламентського комітету, а після - і на розгляд у сесійній залі ВР.

Попередній матеріал
Печерський суд розглянув справи трьох затриманих екс-податківців: кого арештували, а кого відпустили
Наступний матеріал
"Вибачте, це не перепис населення України": Геращенко відповіла на нові запити ОРДЛО
Loading...

У МінТОТ пояснили, як переселенці можуть отримати біометричні паспорти

У МінТОТ представили план державної політики щодо Криму

"Це політичний шум": У МінТОТ прокоментували "торгівлю" з окупованими територіями