Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

"Вибачте, це не перепис населення України": Геращенко відповіла на нові запити ОРДЛО

Напередодні бойовики забажали повторної верифікації списків заручників, а також тотальної амністії для своїх поплічників

Україна повністю завершила верифікацію списків осіб, яких вимагають звільнити бойовики. Процедуру провели за міжнародними стандартами та українським законодавством. Про це під час засідання Верховної Ради заявила Уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, передає "5 канал". 

Зі слів Геращенко, це було останнє узгодження української сторони, більше їх не проводитимуть, попри вимоги Росії і представників незаконних збройних формувань.

Окрім цього, заступниця голови ВР запропонувала колегам підготувати і направити до ОБСЄ відповідне звернення, в якому потрібно підтвердити чітку позицію України.

"Росія і представники ОРДЛО вимагають сьогодні від України провести верифікацію тих людей, які вже є на волі. Вибачте, але це ж не перепис українського населення! Я хочу звернутися до Верховної Ради України з проханням, щоб ми з вами разом з громадськими організаціями направили спільну позицію до ОБСЄ та ще раз підтвердили, що Україна закінчила процедуру верифікації. Ми провели її відповідно до високих стандартів міжнародного гуманітарного права і українського законодавства, і немає жодної підстави змушувати Україну порушувати міжнародні гуманітарні норми і ловити на вулицях людей та їх опитувати", – наголосила Геращенко. 

Нагадаємо, напередодні бойовики зірвали засідання ТКГ у Мінську. Зокрема окупанти забажали тотальної амністії для поплічників. Представники ОРДЛО також вимагали знову провести процес верифікації.

Як відомо, 24 травня мала бути остаточно визначена дата звільнення заручників, однак бойовики зірвали цю домовленість.

Попередній матеріал
Нові пільги для політв'язнів та їхніх сімей: що пропонують у МінТОТ
Наступний матеріал
Суд знайшов спосіб прискорити розгляд справ щодо "зачистки Майдану"
Loading...