Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

Засідання у Мінську зірвано: окупанти забажали тотальної амністії для поплічників – Геращенко

Бойовики вдалися до використання сценарію затягування звільнення заручників

Засідання у Мінську Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході знову безрезультатне. Бойовики блокують звільнення заручників і прагнуть обговорювати його тільки з Віктором Медведчуком. Про це повідомила представник української переговорної групи Ірина Геращенко, передає "5 канал". 

Як стало відомо, окупанти хочуть тотальної амністії для своїх поплічників, яких вимагають повернути у рамках обміну. Також вони вимагають знову провести процес верифікації.

"Ми почули позицію іншої сторони, яка не вкладається взагалі у здоровий глузд, з вимогою продовжити процедуру верифікації осіб, які вже зараз знаходяться на волі. Я готую запит до ОБСЄ з вимогою пояснити нам, чи є хоч одна норма міжнародного права, яка б вимагала від України порушувати законодавства і норми міжнародного права й опитувати вільних людей. Очевидно, що це спроба затягти процес і не давати відповіді на питання про заручників", – розповіла Геращенко.

Вона також додала: "Абсурдність цих дій очевидна. Підлість також очевидна. Це сценарій затягування звільнення заручників. Ми провели ретельний аналіз списків осіб, яких вимагають звільнити представники ОРДЛО. Серед цих людей кількасот відмовляються переїжджати на окуповані росіянами території. Ті, хто в тюрмі – підтвердили своє небажання. Ті, хто на волі, й так не хочуть переїжджати, бо хотіли б – переїхали".

За словами Геращенко, ОРДЛО внесли у списки своїх вимог тих, хто не має жодного відношення до інспірованого на Донбасі конфлікту – "починаючи від беркутівців, причетних до вбивств на Майдані, і закінчуючи просто вбивцями у Запоріжжі чи Вінниці, а також тими особами, що були причетні до трагічних подій в Одесі". 

Нагадаємо, саме сьогодні, 24 травня, мала бути остаточно визначена дата звільнення заручників, однак бойовики зірвали домовленість.

Як відомо, СБУ очікує, що обмін заручниками на Донбасі відбудеться протягом місяця.

Попередній матеріал
Трамп: Росія має відповісти за свої дії на Донбасі та в Криму
Наступний матеріал
Тіллерсон розповів, коли Росія зможе повернутися до G7
Loading...