Крим. Три роки опору
Крим. Три роки опору 5 канал

Три роки опору в анексованому Росією Криму – відомо про 17 зниклих, 12 загиблих, 39 політв'язнів

Півострів перетворюють його на військову базу, і ця мілітаризація вже торкнулася абсолютно всіх районів

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляє, що Крим сьогодні може слугувати "довідником" порушень і утисків прав та свобод людини. Про це вона сказала сьогодні, 25 лютого 2017 року, у Києві під час міжнародного форуму "Крим в умовах окупації: наслідки для України і світу".

"Сьогодні Крим може служити таким повноцінним "довідником" порушень і утисків прав та свобод людини. Майже всі відомі на сьогоднішній день методи боротьби зі свободою були вже застосовані і продовжують застосовуватися окупаційною владою", – підкреслила Климпуш-Цинцадзе. Вона нагадала, що за оцінкою Freedom House, територія Криму зараз визначається як "невільна" з точки зору рівня свобод.

Віце-прем'єр зазначила, що зараз на території Криму йдеться про 17 зниклих безвісти, 12 загиблих, 39 політв'язнів, 10 з яких вже засуджено. Це люди, підкреслила Климпуш-Цинцадзе, які постраждали за політичні або ідеологічні переконання, а також за приналежність до кримськотатарського народу. Також вона підкреслила, що російські окупанти перетворюють Крим у мілітаризовану зону.

"Перетворюють його на військову базу, і ця мілітаризація вже торкнулася абсолютно всіх районів, фактично, і міст Криму як такого", – сказала Климпуш-Цинцадзе і додала, що півострів перетворюється на "територію страху".

Климпуш-Цинцадзе підкреслює необхідність посилювати тиск на Росію за порушення прав людини в Криму. За її словами, Україна та її партнери повинні "негайно і стратегічно реагувати на ситуацію з порушенням російськими окупантами прав людини в Криму". "Ми повинні посилювати тиск на Російську Федерацію в питанні захисту прав і свобод безпосередньо кожного громадянина, кожної людини з населення окупованого Криму", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Юрій Стець, міністр інформаційної політики, своєю чергою заявив: "Для мене питання повернення Криму взагалі не стоїть. Очевидно, що він повернеться, питання тільки коли, і питання, що ми зможемо сказати своїм дітям: чи ти долучився до того, щоб це сталося якомога швидше, чи ні".

Мустафа Джемілєв, народний депутат і Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, сказав: "Стратегія держави не передбачає військового вирішення питання. Основна стратегія – це робота дипломатичного характеру, посилення санкцій, інформування світової громадськості про те, що там відбувається".

Зауважимо також, що сьогодні міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш на форумі "Крим в умовах окупації..." заявив про створення єдиного майданчика для вирішення питань щодо Криму. 

"У нас є такий майданчик... там задіяні практично всі міністерства для того, щоб на національному рівні імплементувати ті рішення, які приймаються щодо повернення Криму", – сказав Черниш. За його словами, фінансові питання, питання житла тощо для внутрішньо переміщених осіб – це те, над чим наразі працює міністерство, зокрема, і в законодавчому полі.

Як повідомляв 5.UA, 26 лютого 2017 року в Україні відзначать День спротиву кримськоготатарського народу. Цими днями відбудуться заходи до третьої річниці окупації російськими агресорами території Автономної Республіки Крим. 

Нагадаємо, вчора, 24 лютого 2017 року, в ГУР Міноборони повідомили, що у Криму "українських" військових-зрадників масово замінюють росіянами

Попередній матеріал
У Києві відкрили пам'ятник Олені Телізі
Наступний матеріал
СБУ викрила розкрадання коштів топ-менеджментом у "Херсонобленерго" – відео
Loading...
Парубій про "план Артеменка": Окупація почалась з Криму і деокупація закінчиться Кримом

Парубій про "план Артеменка": Окупація почалась з Криму і деокупація закінчиться Кримом

Напередодні анексії Криму українським військовим наказали вирушати до Києва – спікер ССО ЗСУ

Напередодні анексії Криму українським військовим наказали вирушати до Києва – спікер ССО ЗСУ

Єльченко в Радбезі ООН: "Росія проводить небувалі репресії в Криму"

Єльченко в Радбезі ООН: "Росія проводить небувалі репресії в Криму"