Українські військові у Криму
Українські військові у Криму bigmir.net

Напередодні анексії Криму українським військовим наказали вирушати до Києва – спікер ССО ЗСУ

Підрозділам віддали наказ дістатися місць постійної дислокації

У лютому 2014 року українські морпіхи, які дислокувались у Криму до анексії півострова, отримали розпорядження від колишнього військового керівництва України висуватися до Києва для виконання завдань. Про це повідомив начальник прес-служби Сил спеціальних операцій ЗСУ, екс-заступник командира 501 окремого батальйону морської піхоти Олексій Нікіфоров, передає "Радіо Свобода".

"Усе розпочалося 19 лютого (2014 року), коли був призначений командувач ВМС ЗСУ начальником Генерального штабу й поїхав до Києва. Буквально одразу за ним прийшло розпорядження, в якому першому феодосійському батальйону морської піхоти була поставлена задача відбути до Києва", – заявив він.

За словами Нікіфорова, потому була проведена посадка в ешелони й військові "вирушили без жодного шуму, по-військовому". "Моєму батальйону була поставлена задача відправити одну з рот саме до містечка постійної дислокації, тому що всі поїхали буквально в повному складі", – додав Нікіфоров.

Крім того, він розповів, що колишнє військове керівництво України могло розглядати кримські підрозділи морської піхоти не як посилення підрозділів "Беркуту", а як охорону військових об'єктів.

"Нам уявлялося, що коли Ільїн (адмірал Юрій Ільїн, колишній начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ), теж колишній морський піхотинець, прийшов до Генерального штабу, побачив там якісь події на Майдані, то подумав, що, мовляв, де мої морпіхи, щоб охороняти або де наш Генштаб", – зазначив Нікіфоров.

Нагадаємо, 22 лютого міністр юстиції України Павло Петренко назвав прізвища російських офіцерів, причетних до анексії Криму.

Попередній матеріал
На хабарі "погоріли" полковники Генштабу ЗСУ та Держприкордонслужби
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Чому спроба призначення аудитора для НАБУ завершилася ганебним скандалом
Loading...

У Криму постійно застосовуються тортури до людей – активіст

Петренко назвав прізвища російських офіцерів, причетних до анексії Криму

Прикордонники помітили вертольоти та переміщення військової техніки на межі з Кримом