ipolitics.ca

Джемілєв пропонує зробити Стамбульський формат, який би зайнявся питанням деокупації Криму

Читайте по-русски
Джемілєв розповів, що вже обговорював це питання з міністром іноземних справ Туреччини

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів, наскільки структури ОБСЄ зараз віддалені від кримського питання і наскільки вони не хочуть його зачіпати, тому що воно для них є дипломатично незручним.

"Те, що Мінські угоди не повністю відповідають інтересам України – це не секрет, як і те, що вони нам були нав'язані. Ми змушені були в ті тяжкі дні їх підписати. Там нема жодного слова про Крим. Правда, в одному місці згадується територіальна цілість України. Тому, звісно ж, потрібна платформа, де б чітко говорилося про кроки стосовно деокупації Криму. Те, що прозвучало в Адміністрації Президента Зеленського, що потрібно створити формат із підключенням туди країн-підписантів Будапештського меморандуму – США та Великої Британії – дуже прекрасна ідея. Питання тільки в тому, чи є згода цих країн. Думаю, така згода буде. І головне – аби Росія теж погодила, бо якщо Росія не братиме в цьому участі, то тоді в цьому немає сенсу. І друге, я думаю, що Мінськ – не дуже вдале місто, Білорусь фактично підтримала анексію Криму та окупацію Криму", – сказав Джемілєв.

Він також сказав: "Я б радив Зеленському, що можна було б зробити формат Стамбульський. Ердоган – в близьких відносинах із Путіним і водночас Туреччина – член НАТО. Здавалося б, платформа. Але знову-таки, тут потрібна згода РФ. Що стосується турецької сторони, то вони вже висловили готовність. Ми говорили з міністром іноземних справ Туреччини. Він каже: будь ласка, ми з радістю. Тільки нам потрібно, щоб до нас офіційно звернулася українська сторона. Я думаю, що було б краще, якби в рамках існуючої платформи (Мінські перемовини – ред.) це було б включено, оскільки там йдеться про відновлення територіальної цілісності, також треба чітко сказати і про деокупацію Криму".

Джемілєв також переконаний: якщо країни-учасники Будапештського меморандуму проявлять у цьому питанні достатню твердість, і в разі відмови Росії від перемовин проявлять готовність вжити рішучих заходів у вигляді санкцій та посилення санкцій, то такий сценарій цілком можна реалізувати.

Як повідомляв 5.UA, 5 червня 2019 року Україну в Мінську вперше представлять призначені Зеленським люди

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Києві відбувся Марш солідарності з кримськотатарським народом – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Більшість були на війні: понад 600 випускників Університету оборони отримали диплом магістра – включення
Наступний матеріал
"В ЄС ця ідея сподобалась": Тука пояснив, що буде з паспортами, виданими РФ українцям з ОРДЛО
Loading...