npu.gov.ua

Деокупація Криму: що надалі робити з росіянами, які приїхали на півострів вже під час окупації, – Тука

Окупанти змінюють етнічний склад збройних частин, розташованих на півострові

В ефірі "5 каналу" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука розповів про те, яким чином наразі окупанти змінюють етнічний склад анексованого Криму і що необхідно буде зробити після його повернення.

"Ще з далеких радянських часів військовим морякам не дуже хотілося проходити службу в Чорноморському флоті. Порівняно з Балтійським, з Тихоокеанським флотом, Чорноморський вважали таким, дріб'язковим, а Чорне море називали калюжею. І службу офіцери, прапорщики, мічмани намагалися проходити в інших місцях. Але відповідно до законодавства СРСР, військовослужбовець після виходу на пенсію забезпечувався житлом за останнім місцем проходження служби. Тому величезна кількість військослужбовців різних флотів СРСР намагалася перед безпосередньою відставкою або виходом на пенсію переїхати на територію АР Крим для того, щоб отримати житло і доживати свої роки в комфортних умовах курортного півострова, а не десь там у Сєвєроморську чи Мурманську", – зауважив Георгій Тука.

І додав: "Зараз ми спостерігаємо практично те саме явище. Окрім того, що цивільне населення з РФ мігрує на територію АРК. Та ще й фактично змінюється етнічний склад збройних частин, розташованих на півострові. Ті зрадники, які були корінними мешканцями Криму і проходили службу чи то в прикордонних військах, чи в лавах МВС, СБУ чи ЗСУ, здебільшого їм пропонують змінити місце служби на російську глибинку. А їхні місця заповнюють люди з глибинних територій РФ. Це процес відомий, і він абсолютно чітко суперечить нормам міжнародного права. З моєї точки зору, після звільнення анексованого Криму цим громадянам, які чи то купили, чи то отримали житло на території України під час анексії, не варто видавати українське громадянство, а їм варто запропонувати покинути територію України".

Докладніше про подвійне громадянство в АРК, а також про вплив російської пропаганди на молоде покоління на тимчасово окупованих територіях – дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Туск у ВР українською мовою: "Немає Європи без України, ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі"
Наступний матеріал
"Не будемо питати дозволу в Путіна, ми йдемо своїм шляхом" – Порошенко у ВР підписав зміни до Конституції про рух до ЄС і НАТО
Loading...

Володимира Балуха етапували до Краснодара – Чийгоз

"Приватбанк" виграв суд проти РФ щодо кримських активів – рішення Гааги

У Керчі на розкопках Пантікапея обрушилися античні колони – фото, відео

Окупанти в Криму поставили вимогу єдиному храму ПЦУ в Сімферополі

Вибори президента-2019: ЦВК визначила округи, де не проводитимуть голосування

Архієпископ Кримський через дії РФ хоче звернутися до міжнародної спільноти з проханням