Дипломат прокоментував небажання Путіна брати участь у зустрічі "нормандської четвірки"

  Експерт вважає, що Росія чекала на пом'якшення санкцій

  Президент РФ Володимир Путін не хоче брати участь у зустрічі лідерів "нормандської четвірки" через продовження санкцій  проти Росії. Таку думку висловив український дипломат, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко, повідомляє видання "Новое время".

  За словами Огризка, "Путін не хоче вислуховувати критику на свою адресу". Він також зазначає: "Якби зберігався шанс на зняття або хоча б пом'якшення санкцій, тоді відбулося б десять зустрічей у всіляких форматах, російський президент бив би в усі барабани і говорив про те, що Європа нарешті прокинулася і робить те, що потрібно. Оскільки такого шансу немає, ніяких тактичних переваг від подібної зустрічі господар Кремля не отримає".

  Водночас, дипломат наголошує, що питання щодо "нормандської четвірки" та санкцій набагато глибше і полягає у стійкості Європи та злагодженості рішень щодо російської агресії.

  "Останні свідчення говорять про те, що деякі політичні діячі демонструють псевдоліберальний підхід до Росії, який може призвести до наслідків, які згодом, прошу вибачення за недипломатичність, вилізуть Заходу боком", - наголошує Огризко.

  Відтак, "головним зовнішньополітичним завданням України зараз має бути максимально інтенсивна робота з політичними діячами Заходу та громадською думкою. Якщо нам ця робота вдасться, то в наступні півроку курс ЄС не зміниться. Якщо ж ми втратимо свій шанс, цей псевдолібералізм переможе. А на далі – Путін", - переконує експерт.

  Крім того, за словами екс-міністра, на міжнародній арені деякі політики почали відступати від основоположних принципів, на яких було побудовано ЄС. Йдеться, зокрема, про позицію німецьких соціал-демократів та виступ Бан Кі Муна на Петербурзькому економічному форумі.

  Огризко вважає: якщо переможе згаданий "псевдолібералізм", система, на якій усе стоїть, має шанси остаточно розвалитися.

  Як повідомляв 5.ua, Франсуа Олланд заявив – якщо буде готовий президент Путін, то планується нова зустріч у "нормандському форматі" для того, щоб зрушити виконання подальших етапів Мінських угод.

  Нагадаємо, раніше керівники України, Франції, Німеччини та Росії висловили підтримку розгортанню поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі і початку консультацій з цього питання.

   

  Попередній матеріал
  У США створять спецпідрозділ для протидії російським шпигунам - ЗМІ
  Наступний матеріал
  У Миколаєві загорілося стихійне звалище: місто затягло димом

  Климпуш-Цинцадзе: Малоймовірно, що "нормандська четвірка" зустрінеться до саміту НАТО

  Порошенко повідомив, які питання обговорюватимуть на зустрічі у "нормандському форматі"

  Росія не бачить можливості проведення зустрічі "нормандської четвірки" до саміту НАТО

  ЗМІ: "Нормандська четвірка" зустрінеться на початку липня, перед самітом НАТО