Росія не бачить можливості проведення зустрічі "нормандської четвірки" до саміту НАТО

  За словами Пєскова, зустріч не може відбутися до саміту НАТО у Варшаві

  Проведення зустрічі "нормандської четвірки" на рівні очільників держав України, Німеччини, Франції і Росії найближчим часом "навряд чи можливе", передумови могли б виникнути лише у разі демонстрації українською стороною готовності виконувати Мінські угоди. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає УНІАН.

  "Усі країни "нормандської четвірки" бажали б проведення такої результативної зустрічі – це відповідає дійсності. Щодо думки про те, що поки що немає необхідних передумов для проведення такої зустрічі – це не відповідає дійсності", - зазначив Пєсков.

  Він також додав: "Передумови могли б виникнути лише у разі демонстрації українською стороною готовності зробити ті кроки, які чітко прописані в Мінських угодах. Поки що, на жаль, такої готовності не демонструється, а не маючи хоч якихось відчутних перспектив на результативність – проведення зустрічі на найвищому рівні навряд чи можливе".

  За словами Пєскова, зустріч не може відбутися до саміту НАТО у Варшаві. Він зауважив: "Мінські домовленості є зараз безальтернативною платформою для врегулювання, і будь-які вільні трактування Мінських домовленостей можуть призвести до їх зламу".

  Водночас, як стверджує німецьке видання Stuttgarter Zeitung, для зниження напруги варто було б провести зустріч до саміту НАТО, що відбудеться у Варшаві 8-9 липня.

  Як відомо, російська сторона вимагає виконання політичної частини Мінських угод в ситуації триваючої російської окупації захопленого Донбасу.

  7 червня президент РФ Володимир Путін запропонував скасувати АТО на Донбасі, незважаючи на "акти насильства в зоні розмежування", і зайнятися політичними перетвореннями.

  "Відкладати вирішення цих питань, посилаючись на акти насильства в зоні розмежування, – це просто відмовка, привід, щоб нічого не робити", – прокоментував Путін. 

  Попередній матеріал
  Розвідка Канади: Москва відкриє новий військовий фронт – негібридний
  Наступний матеріал
  У Дніпрі пограбували громадську приймальню відомої волонтерки Тетяни Ричкової

  У Кремлі заявили, що Мінський процес зайшов у глухий кут

  Експерт: За Мінськими угодами Росія є посередником, а не воюючою стороною

  Російські окупанти продовжують обстріли попри відновлення Мінських перемов

  Парубій: Децентралізацію призупинено через зрив Росією Мінських домовленостей