Експерт: За Мінськими угодами Росія є посередником, а не воюючою стороною

Мінські угоди фіксують Росію, як посередника, який виконує миротворчу функцію

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив професор КНУ ім. Т.Шевченка, експерт з питань міжнародної безпеки Григорій Перепелиця.

"Мінські угоди фіксують Росію як посередника, який виконує миротворчу функцію, а не воюючою стороною. І тому ООН не може об'явити Росію агресором. А якщо вона (ООН – 5.ua) не може об'явити її агресором, вона не може запровадити санкції відповідні до Росії як до агресора", - зазначив Перепелиця.

"А що робити Заходу, у нього нічого не лишається, як змушувати виконувати Росію Мінські угоди, а як вона може їх виконувати, коли вона не несе за них відповідальність. І тому у них залишається єдиний засіб – вони стали заручниками Мінських угод, санкції залежать від виконання Мінських угод, а Росія їх апріорі не може виконати, тому що вона не є воюючою стороною – ось вам замкнуте коло", – додав експерт.

Нагадаємо, сьогодні, 17 червня, заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв повідомив про досягнуті домовленості в результаті робочих консультацій, які відбулися 15-16 червня в Мінську.

Попередній матеріал
"Перший пішов": одному із фігурантів "газової справи" призначили арешт і заставу 200 млн
Наступний матеріал
Клімкін сказав, скільки українських заручників перебуває в РФ, на Донбасі та в окупованому Криму

Порошенко: "Гібридна агресія" вимагає від України "гібридної оборони"

Порошенко: Країна-агресор сьогодні стукає до нас у двері – і пропонує купити трохи газу