business.ua

Парубій: Децентралізацію призупинено через зрив Росією Мінських домовленостей

  У законопроекті щодо децентралізації міститься пункт про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області, який наразі не може бути втілений через невиконання Мінських домовленостей Росією та її маріонетками на Донбасі

  Децентралізацію наразі фактично призупинена через незалежні від України зовнішні обставини – зрив Росією Мінських домовленостей та, відповідно, неможливість реалізації особливостей здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області. Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє "Укрінформ".

  "Це правда, що ми стали заручниками зовнішніх обставин щодо внутрішнього реформування. І, за великим рахунком, ми призупинили реформу децентралізації, яка для України необхідна не менше, ніж реформа судоустрою... Ситуація, яка не залежить від України, гальмує реформування самої України", – заявив він.

  За його словами, у законопроекті щодо децентралізації міститься пункт про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області, який, однак, наразі не може бути втілений через невиконання Мінських домовленостей Росією та її маріонетками на Донбасі.

  "Фактично українська глобальна реформа стала заручником волі Путіна. Якби було можливо юридично, то для нас було б ідеально той пункт (про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області ) виокремити, прийняти зміни по децентралізації. А той пункт мав би чекати свого часу, коли ми спільно з усім вільним світом змусимо Путіна виконати хоча б перший пункт Мінських угод", – наголосив Парубій.

  Між тим, додав спікер Верховної Ради, існує юридична колізія – "між першим і другим читанням змін до Конституції не можна вносити зміни в текст, по якому вже був вердикт Конституційного суду України".

  Голова парламенту зазначив, що наразі дав доручення юристам дослідити шляхи виходу з цієї колізії.

  Попередній матеріал
  У Канаді розглядають петицію про скасування віз для українців
  Наступний матеріал
  На лінії розмежування у КПП "Майорське" влучила міна

  Євросоюз очікує від України остаточного прийняття змін до Конституції щодо децентралізації

  Україна і ЄС підписали угоду про 97 млн євро на децентралізацію

  Клімкін: Москва не виконає Мінські домовленості, якщо послабити санкції

  НАТО не поновить співпрацю з Росією до повного виконання Мінських угод – заступник генсека