Дружини і коханки президентів: все про перших леді – від Кравчук до Зеленської

Віктор Ющенко і Катерина Ющенко 5 канал
Офіційно посади "перша леді" в Україні немає. Утім впливати на політику через свого чоловіка, як свідчить історія, вона може

Ви можете не вірити в маркетингові свята, як наприклад День Валентина, але ж у кохання ви вірите? Саме про любов "Підсумки тижня" вирішили розповісти вам на останок. Про любов тих, кого ви щодня бачите з екранів своїх телевізорів, хто керує нашою країною. Про кохання президентів. І ми відкрили для себе чимало цікавих фактів, коли занурилися у президентські пристрасті.

Скажімо, дружина Леоніда Кравчука. Вона геть не публічна. І, як з'ясувалося, принципово не супроводжувала свого чоловіка під час офіційних зустрічей. А от норкові шуби Людмили Кучми, мабуть, пам'ятають усі, та її відоме: "Говорите со мной по-русски". Кожна жінка президента мала щось своє особливе, і кожен президент любить так, як він вміє – по-своєму. Хтось афішує, хтось ховає і дружин, і дітей. Ось Віктор Янукович, пишуть у пресі, нещодавно став батьком утретє. У свої 69 років. Ось так. Про те, як любили і люблять президенти, Сергій Барбу розповість.

Антоніна Кравчук

Одна не схожа на іншу. Перші леді України. Їх не часто побачиш разом на фото. Ставати першою леді, зізналася Антоніна Кравчук, не прагнула, з офіційними візитами з чоловіком не їздила.

Антоніна Кравчук
Антоніна Кравчук5 канал

Антоніна Кравчук
Антоніна Кравчук5 канал

Не любила публічності і продовжила радянську традицію. Дружин компартійців ніхто не знав і не бачив.

Антоніна Кравчук
Антоніна Кравчук5 канал

Вадим Васютинський, професор і доктор психологічних наук, каже: "Багатьом з нас подобається, щоб перша леді нікуди не висовувалася, щоб десь там тихенько сиділа, щоб була, як усі. Такою, напевно, була дружина Кравчука, яку ніхто не бачив. Про особисте життя Антоніна Кравчук розповіла лише в одному інтерв'ю. Вже за багато років після президентства чоловіка. Закохалися не з першого погляду.

"Він був такий, як багато інших. Потім він виділився. Був явним лідером", – згадує жінка.

Людмила Кучма

1994 року Леонід Кравчук вибори програв. Президентом став інший Леонід – Кучма. І тут з'явилася вона.

Вадим Васютинський каже: "Відносно сильнішим був вплив Людмили Кучми на Кучму. Але не тому, що Людмила була така владна жінка, а радше тому, що сам Кучма, мені видається, не був такою самостійною людиною. Особливо тоді, коли треба було приймати важливі рішення".

Людмила Кучма, до заміжжя Талалаєва, уродженка Росії. Повна протилежність своїй попередниці. З 1994 року країна точно знала – у неї є перша леді. І в такому статусі Людмила Кучма була два президентські терміни свого чоловіка. Їхній шлюб один з найміцніших в українській політиці – разом понад пів сотні років.

Людмила Кучма
Людмила Кучма5 канал

Людмила Кучма супроводжувала під час візиту до України тодішню першу леді США Гіларі Клінтон. Після цього вона почала ставати дедалі більш схожою на дружин президентів західних країні. Займалася благодійністю, відвідувала дитячі лікарні. Єдине, що так і не вдалося Людмилі Кучмі, – це опанувати українську мову.

Людмила Кучма
Людмила Кучма5 канал

Катерина Ющенко

"Коли я приїхала, то на мені був цей тризуб, мені подарував його батько, коли мені було 11 років. Вдома у нас були традиції, тато, мама вчили мене української мови", – розповідала Катерина Ющенко, перша леді України в 2005-2009 роках. 

Відчутний заокеанський акцент і американський паспорт. Після Помаранчевої революції першою леді України стала Катерина Ющенко. У дівоцтві – Чумаченко. Народилася у США в українській родині.

Пара познайомилася в літаку. Щоби бути разом, вона переїхала до України і залишила роботу в Сполучених Штатах. А він розлучився з першою дружиною, з якою виховав двох дітей.

Віктор Ющенко і Катерина Ющенко
Віктор Ющенко і Катерина Ющенко5 канал

Опікувалася перша леді будівництвом дитячої лікарні майбутнього. Створила благодійний фонд, зібрала мільйони грошей, заклала пам'ятну капсулу у фундамент – а медзакладу і до тепер немає.

Людмила Янукович

"Подзвонив муж мій і каже: працюй, а я на Турцію. Питає, харашо працюєш? А я йому: батя, я стараюсь", – говорила Людмила Янукович, перша леді України в 2009-2014 роках.

Людмила Янукович
Людмила Янукович5 канал

Над чим старалася Людмила Янукович – може відповісти хіба що вона сама. Перша леді за статусом була далеко не першою. Президент, нині втікач, майже ніколи не виходив із дружиною на люди.

Людмила Янукович
Людмила Янукович5 канал

Віктор мешкав під Києвом, Людмила до столиці так і не переїхала. І пізніше стало зрозуміло чому.

Людмила Янукович
Людмила Янукович5 канал

Сотні гектарів заповідної землі і розкішний маєток. Чим не ідеальне родинне гніздечко? За державні мільйони звив його тут Віктор Янукович. Однак тодішній першій леді пожити у Межигір'ї не судилося. Віктор знайшов іншу любов – Любов Полежай.

Любов Полежай
Любов Полежай5 канал

Саме з нею Янукович втік до Росії. З офіційною дружиною розлучився. За даними журналістів, вже у Москві у президента-втікача народився ще один син.

Професор Вадим Васютинський каже: "Ставлення до першої леді насамперед визначається ставленням до самого президента".

А письменниця Гаська Шиян про Людмилу Янукович говорить: "Вона жила своїм життям, так як вона його уявляла, мала чоловіка. І тут він став президентом і на неї це накладає зобов'язання – брати на себе цю роль першої леді".

Марина Порошенко

"Я не можу сказати, що я публічна людина і для мене це звичайне життя", – говорила Марина Порошенко, перша леді України в 2014-2019 роках.

Марина Порошенко – до шлюбу Переведенцева – народилася в Києві. Працювала лікаркою-кардіологом. Пішла з професії, щоби присвятити себе родині.

Марина Порошенко
Марина Порошенко5 канал

Петро Порошенко говорить: "Я до безтями люблю свою дружину Марину".

Марина Порошенко та Петро Порошенко
Марина Порошенко та Петро Порошенко5 канал

У шлюбі майже 40 років, виховали 4 дітей. Вся родина агітувала за батька у двох президентських кампаніях. Після обрання чоловіка президентом Марина Порошенко подалася в нову професію – телеведучої.

Робота на телебаченні тривала не довго. Перша леді зосередилася на інклюзивній освіті. Це спеціальна державна програма навчання дітей з інвалідністю у школах разом з іншими чадами.

Олена Зеленська

Чим займатися у статусі першої леді, Олена Зеленська визначилася не одразу. Зрештою, нічого нового не вигадала і взялася за те, що й попередниця, – за освіту.

Олена Зеленська і Володимир Зеленський
Олена Зеленська і Володимир Зеленський5 канал

Олена та Володимир Зеленські – однолітки. Вчилися у паралельних класах. Але познайомилися вже в університеті. Разом пара 25 років. Виховали двох дітей. 

Олена Зеленська і Володимир Зеленський
Олена Зеленська і Володимир Зеленський5 канал

Старша дочка президента встигла засвітитися в телешоу батька. Тоді жарти дочці допомагала написати Олена Зеленська. Вона працювала сценаристкою у "95-му кварталі". Разом з чоловіком кепкували над своїми майбутніми політичними суперниками.

Олександра Зеленська
Олександра Зеленська5 канал

Дізналися і не лише про це. А й про поїздку Володимир Зеленського до Оману – чи то на відпочинок, чи то по роботі. Працювати у "95-му кварталі" перша леді перестала. Тепер, зізнається, іноді редагує чоловікові президентські промови.

Зеленський в Омані зустрічався із близьким соратником Путіна
Зеленський в Омані зустрічався із близьким соратником Путіна Схеми: корупція в деталях

Професор Вадим Васютинський каже: "Дуже важливо для суспільства, щоб ця перша леді не втручалася в державні справи. Вона не має бути першою скрипкою, вона повинна підігрувати йому".

Підігрувати чи ні, вирішує сам глава держави. Офіційно посади "перша леді" в Україні немає. Утім впливати на політику через свого чоловіка, як свідчить історія, вона може.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, Ігор Селянінов, "Час.Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Президенти від Кучми до Зеленського та їхні "сірі кардинали": як оточення впливає на лідера – сюжет
Наступний матеріал
Революція Гідності: унікальні кадри з іншого боку барикад – російська зброя та медалі для силовиків
Loading...