Звіт Гройсмана
Звіт Гройсмана Урядовий портал

Досягнення, настанови та плани: Гройсман відзвітував про 3 роки роботи Кабміну – включення

Читайте по-русски
Із приходом нового парламенту нинішній уряд складає свої повноваження

Про досягнуті результати впродовж останніх 3 років говорили сьогодні під час засідання уряду під головування прем'єр-міністра. Свій звіт представив Володимир Гройсман. Говорив, зокрема, про соціальні стандарти, децентралізацію, реформу освіти. Подробиці чула кореспондентка "5 каналу" Олена Соловйова.

Хороший фундамент для впровадження змін і досягнення якісних результатів. Саме так підсумував прем'єр-міністр Володимир Гройсман роботу очолюваного ним уряду під час останнього засідання цього Кабміну.

Засідання почав із тези, що з приходом нового парламенту нинішній уряд складає свої повноваження. Тож головне – аби наступники продовжили починання і реформи, які були закладені наразі. Для цього кожний міністр підготує матеріали щодо своєї роботи для наступників.

Володимир Гройсман наголосив – впродовж останніх років Україна наростила міжнародні резерви – з $13 млрд до майже $22 млрд. Також зменшився державний борг країни у відношенні до ВВП на майже 20%. Інфляція була сповільнена зі 14% до 9%. У другому кварталі 2019 року вдалося досягти зростання економіки на рівні 4,6% ВВП. Скарбницю уряд передає із наповнення у понад 130 млн грн.

Окреслив Гройсман і 12 основних пріоритетів у розвитку країни, серед яких: економічне зростання, енергонезалежність, реформа децентралізації, розвиток інфраструктури та підтримка інновацій.

Наголосив чільник уряду і на підвищенні середньої зарплатні: "В наступному році середня заробітна плата, якщо продовжувати цей курс, будемо близько $540. А вже 2021 році вона може досягти $620. Також ми розуміємо, що треба зменшувати дефіцит Пенсійного фонду і підвищувати пенсійні виплати. Це непросте завдання наступного уряду".

Також чинний прем'єр закликав не спинятися, а продовжувати реформи: "Розраховую, що системні зміни, які ми розпочали, будуть підтримані та продовжені новим урядом. Коли вони глибше зануряться у проблеми, подивляться, я думаю, що ця відповідь буде очевидною".

Окремо на засіданні порушили питання охорони здоров'я та медичної реформи.

"Вдосконалювати – будь-ласка, розвивати – будь-ласка, але не відмовлятися. Ми вже маємо 28 млн осіб, які уклали персональний контракт із лікарем. Це 70% населення України. Треба довести до 100%. Ми відшкодували 40 млн рецептів на безкоштовні ліки", – перерахував керівник Кабміну.

Також слово взяла чільниця МОЗ Уляна Супрун – говорила про необхідність автономізації чотирьох потужних закладів охорони здоров'я: дитячої лікарні "Охматдит", Національного інституту раку, Інституту серця та Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.

Подробиці – у відео.

Нагадаємо, раніше Гройсман заявив, що наступна Рада має напрацювати новий закон про столицю.

Попередній матеріал
Підготовка до Дня Незалежності: активісти влаштували масову толоку на алеї Героїв Небесної Сотні
Наступний матеріал
Євроінтеграція не є пріоритетом для "Слуги народу" – Климпуш-Цинцадзе про скорочення комітету
Loading...