З'їзд партії "Сила і честь"
З'їзд партії "Сила і честь" 5 канал

Дні партійних з'їздів: з ким та чим йде на вибори Смешко і його "Сила та честь"

Читайте по-русски
За останніми соціологічними дослідженнями "Сила і честь" не набирає необхідних для проходження до Ради - п'яти відсотків голосів

З потенційними депутатами визначилася партія "Сила та Честь". Її очолює колишній голова СБУ Ігор Смешко. У списку, зокрема, депутати від "Самопомочі" Олена Сотник, Ірина Сисоєнко, Іван Мірошніченко, глава Междлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також колишній начальник генштабу Володимир Замана, який зараз перебуває під слідством за звинуваченням у державній зраді. На з'їзді була Євгенія Китаїва.

Балотувався на президентських виборах і посів шосте місце в перегонах, набравши понад 6% голосів. Екс-чільник СБУ Ігор Смешко тепер іде разом зі своєю партією "Сила і Честь" до Верховної Ради. Він відкрито говорить, що мітить на посаду прем'єра.

"Без нас формування уряду не відбудеться. Якщо кращого не буде представника для того, щоб бути прем'єр-міністром", - заявив у своїй промові Смешко.

Ведучий з'їзду - Дмитро Гордон, який під час президентської кампанії відверто агітував за Смешка в своїх телевізійних проектах. Тепер він - голова передвиборного штабу.

У першій п'ятірці - Ігор Смешко, Олена Сотник, Рефат Чубаров, Іван Мірошніченко та Володимир Замана. Другий та четвертий номер - народні депутати, які в 2014-му пройшли до Ради від Самопомочі і й дотепер формально залишаються у її фракції.

"Були пропозиції у більш стовідсоткових моментах проходження. Тобто я могла піти з іншими якимись політичними силами, гарантуючи собі точний мандат. Дуже часто у політичних силах ми маємо оцю ієрархію, коли на верхівці знаходиться цар і бог, лідер політичної сили, а всі інші такі типу, що скажуть,те й роблять", - прокоментувала Сотник.

На третьому місці  - теж народний депутат. Але від Блоку Петра Порошенка.

Лідер партії кримсько-татарською привітав у своєму списку голову Меджлісу. Рефат Чубаров уникає прямої відповіді на запитання, чому він не йде до парламенту з політичною силою попереднього Президента.

"Є дуже помітні колони в українському політичному житті, які йдуть в одному напрямку і головне, що ці політичні сили усвідомили, що треба їм долучати до своїх лав кримських татар. Ми розглянули всі пропозиції, які отримав Меджліс кримськотатарського народу. Я скажу, що це не перша українська партія, яка на цих виборах у своїх лавах буде мати представників рекомендованих Меджлісом", - заявив Чубаров.

П'ятий у списку - Володимир Замана - керівник Генштабу Збройних сил часів Януковича. Проти нього порушене кримінальне провадження за статтею "державна зрада".

За останніми соціологічними дослідженнями "Сила і честь" не набирає необхідних для проходження до Ради - п'яти відсотків голосів. Але її члени не втрачають оптимізму. Впевнені: не просто зайдуть до парламенту, а стануть учасниками більшості.

Євгенія Китаїва, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Остання путь з передової: на фронті попрощалися з загиблими бійцями "Азову"
Наступний матеріал
Внутрішні вибори "Самопомочі": подробиці з партійного з'їзду політсили Садового
Loading...

Смешко, Сотник, Чубаров: названо першу 10-ку партії "Сила і честь" – включення зі з'їзду

Нове відео від Зеленського: жодного слова про війну та іронічна "подяка" Раді

Опоблок об'єднався з партією Кернеса-Труханова та ще трьома політсилами

Результати парламенських виборів стануть неприємним сюрпризом для Зеленського – припущення політолога

Стала відома перша п'ятірка партії Гройсмана "Українська стратегія"

Парубій розповів, коли ВР ухвалить виборчий кодекс