Андрій Садовий
Андрій Садовий 5 канал

Внутрішні вибори "Самопомочі": подробиці з партійного з'їзду політсили Садового

Читайте по-русски
Більшість у виборчому списку - це партійці "Самопомочі" з регіонів, із чинних народних депутатів до переліку потрапили лише близько десятка осіб

Перших претендентів на депутатські крісла озвучила і партія "Самопоміч". Політична сила проводила внутрішньопартійне голосування. Кажуть, склад значно оновили. Лідер незмінний - Андрій Садовий. До першої п'ятірки увійшли чинна віцеспікерка Верховної Ради, дві депутатки з областей та антикорупційна активістка. На з'їзді був Сергій Барбу.

Тотально оновленим називають свій виборчий список у "Самопомочі". Політична сила провела партійні вибори - так звані праймеріз.

"Починаючи з 6 місця - весь список ділиться на три частини. Перші - це чинні народні депутати. Де усі осередки їх рейтингували. Тобто відбулися праймеріз. Другий список - це переможці внутрішніх виборів, представники обласних організацій. І третій - це список експертів, громадських діячів", - пояснив нардеп Роман Семенуха.

А от першу п’ятірку виборчого списку формувала президія партії. Затверджували його відкритим голосуванням.

П'ятий номер у списку "Самопомочі" віцеспікерка Оксана Сироїд. На четвертій позиції волонтерка, депутатка Харківської облради Тетяна Бідняк. Третя у переліку - антикорупційна активістка Олександра Дрік. Другий номер - депутатка Одеської міськради Ольга Квасницька. Очолює список "Самопомочі" її лідер, мер Львова - Андрій Садовий.

Кандидатка Олександра Дрік каже, що займається антикорупційною діяльністю 5 років. Зазначає, що її першими кроками буде забезпечити незалежність, політичну незаангажованість і якість роботи антикорупційних органів.

Більшість у виборчому списку - це партійці "Самопомочі" з регіонів. Із чинних народних депутатів до переліку потрапили лише близько десятка осіб.  

"Список народних депутатів, які захотіли рейтингуватися. Деякі не захотіли, бо зрозуміли, що у них немає шансів. Тому що вони вкладали виключно у себе, а не у комунікацію з людьми. Це вже реальність. Вони шукали легших шляхів", - прокоментував голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

На мажоритарних округах "Самопоміч" пропонувала узгодити кандидатів з іншими політичними силами. Зокрема, "Голосом" Святослава Вакарчука та "Громадянською позицією" Анатолія Гриценка. Чи вдалося домовитися - не повідомляють. Попри це "Самопоміч" таки висунула своїх кандидатів-мажоритарників. Утім лише у третині округів.

Сергій Барбу, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Дні партійних з'їздів: з ким та чим йде на вибори Смешко і його "Сила та честь"
Наступний матеріал
Вакарчук, Клименко, Рахманін: партія "Голос" представила свою першу 10-ку
Loading...

Садовий, Сироїд, Квасницька: хто увійшов до першої 10-ки "Самопомочі" – включення зі з'їзду

Смешко, Сотник, Чубаров: названо першу 10-ку партії "Сила і честь" – включення зі з'їзду

"Моя з вами угода": Сергій Притула візьме участь у виборах в Раду

Нове відео від Зеленського: жодного слова про війну та іронічна "подяка" Раді

Встигне підготуватися до виборів: ЦВК дозволили замовити бюлетені без тендера

Опоблок об'єднався з партією Кернеса-Труханова та ще трьома політсилами