Європарламент
Європарламент 5 канал

"Децентралізація може бути в небезпеці": в Європарламенті застерегли Україну від введення префектів

  Читайте по-русски
  Такі дії "можуть повернути назад" уже опрацьовані реформи, що "не буде виглядати добре", наголосив Галер

  Депутати Європейського парламенту висловлюють думку, що введення інституту префектів, як це передбачено законопроєктом президента України Володимира Зеленського про внесення змін до Конституції в частині самоврядування, може загрожувати самій децентралізації. Така думка пролунала в середу, 18 грудня, у Страсбурзі в рамках засідання парламентського Комітету асоціації Україна-ЄС, передає "Інтерфакс".

  Зокрема, доповідач із питань України, депутат від групи європейських народників Міхаель Галер (Німеччина) вважає, що система префектів "не повинна протистояти децентралізації і не повинна бути спрямована на створення вертикалі влади, про яку нам відомо з інших місць".

  "Я сподіваюся, що я помиляюся щодо цього, але я настійно рекомендую колегам (депутатам Верховної Ради України) перед тим, як швидко прийняти конституційні поправки, провести глибоке обговорення. Конституція – це не те, що змінюється за дуже короткий проміжок часу. Це моя порада і звернення – глибоко розглядати будь-які зміни до Конституції", – закликав він присутніх з України парламентаріїв.

  В іншому випадку такі дії "можуть повернути назад" уже опрацьовані реформи, що "не буде виглядати добре".

  "Я сподіваюся, що заснування інституту префектів не суперечить чи робить децентралізацію такою, що вийшла з ужитку. Так не повинно бути. Децентралізація та самоврядування на місцевому рівні важливі для того, щоб люди отримали результати реформи", – додав Галер.

  Віцепрезидент делегації ЄП до Комітету асоціації, депутат від групи зелених Віола фон Крамон зі свого боку назвала пропозицію введення інституту префектів "дуже небезпечним розвитком".

  "Я категорично проти цього, тому що я бачу, що успіх децентралізації може бути в небезпеці. Я проти цієї виконавчої влади на рівні області", – заявила вона.

  Фон Крамон також підкреслила, що "не бачить необхідності поспішати з цими конституційними змінами".

  "Я б хотіла бачити відповідну процедуру, але (не хотіла б бачити) ніякої виконавчої влади з Офісу президента в регіонах. Тому що це демобілізує, децентралізує самоврядування", – переконана політик.

  Нагадаємо, 16 грудня Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який вносить зміни до Конституції в частині децентралізації влади. Документ пропонує, зокрема, запровадити новий перелік адміністративно-територіальних одиниць та посаду префектів.

  Попередній матеріал
  Портнов визнав, що подав позов проти Порошенка, аби дискредитувати його – Головань
  Наступний матеріал
  Палата представників Конгресу проголосувала за імпічмент Трампу – що далі
  Loading...

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Префект в Україні не має бути наглядачем від президента – Барна

  Децентралізація, ринок землі та виборчий кодекс: що ще напланували депутати на останній тиждень року – сюжет

  Останній пленарний тиждень у 2019-му: що Рада планує розглянути (оновлено)

  Децентралізація Зеленського повертає Україну до авторитаризму – Сюмар

  Перейменування міст і префекти: Зеленський вніс до ВР законопроєкт про зміни до Конституції щодо децентралізації