Верховна Рада України Дзеркало тижня

Чому робота парламенту опинилась під загрозою та коли приїде Луценко – включення з ВР

Сьогодні депутати працюватимуть довше – допоки не розглянуть усі п'ять подань генерального прокурора

Перерву оголосили у засіданні Верховної Ради. Знову взятися до роботи депутати спробують тільки о 16:00. Тоді ж до зали парламенту має приїхати і Генеральний прокурор, передає "5 канал".

Його присутності депутати очікують ще від 12:00. Тоді ж вирішили розглядати подання про притягнення до кримінальної відповідальності п'яти народних обранців – саме сьогодні. Однак приїхати відразу до сесійної зали Юрій Луценко не зміг. Прислав телефонограму, що зараз у відрядженні. Після цього між депутатами і спалахнули суперечки.

Частина фракцій закликали негайно взятися за недоторканність колег. Зрештою, вирішили оголосити перерву. Сьогодні депутати працюватимуть довше – допоки не розглянуть всі п'ять подань генерального прокурора.

Крім того, у Верховній Раді пройшов перше читання закон про реабілітацію жертв комунізму. Йдеться про репресованих комуністичним тоталітарним режимом людей протягом 1917-1991 років. Документ значно розширює перелік категорій, які підпадають під реабілітацію.

Серед них і борці за незалежність України. Зокрема ті, яких ув'язнили, заслали, депортували та примусово посадили до психіатричної лікарні. Згідно з документом, потерпілим від репресій визнається також чоловік чи дружина репресованої особи, її діти, зокрема і усиновлені, батьки, вітчим, мачуха, опікун, а також ті, хто був на утриманні репресованої особи.

Крім того, змінюється сама процедура визнання права на реабілітацію. Рішення ухвалюватиме спеціальна комісія зі складу правоохоронців, представників Верховної Ради та органів місцевого самоврядування. Дотепер в Україні діяв закон, ухвалений ще за часів СРСР, тому значна частина репресованих комуністичним режимом і досі формально вважаються злочинцями.

Дивіться також фотогалерею:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
СЦКК: Терористи вночі обстріляли житлові квартали Мар'їнки з АГС
Наступний матеріал
Ігнорування пільговиків: чому в Кропивницькому в маршрутках не хочуть перевозити ветеранів АТО
Loading...

Справа радикала Лозового: Проста арифметика ГПУ та чергова відмова Комітету ВР

"Історія друга": як у Раді вирішували, чи позбавляти нардепа Довгого імунітету – сюжет

"Історія перша": як подання ГПУ на нардепа Дейдея спричинило справжню перепалку – сюжет

У ГПУ достатньо доказів для зняття недоторканності з шістьох нардепів - Луценко

Парубій передав до регламентного комітету подання на Добкіна

У ВР визначились, скільки часу розглядатимуть подання щодо недоторканності нардепів