Регламентний комітет Верховної Ради
Регламентний комітет Верховної Ради 5 канал

"Історія друга": як у Раді вирішували, чи позбавляти нардепа Довгого імунітету – сюжет

Регламентний комітет Верховної Ради продовжує чинити спротив ГПУ щодо подань на притягнення народних обранців до кримінальної відповідальності за оборудки із землею на 82 млн грн

Цього разу, 4 липня, у Раді доводи Генпрокуратури колеги Олеся Довгого назвали недостатньо обґрунтованими. І так само, як напередодні з Євгеном Дейдеєм, подальшу долю недоторканності нардепа переклали на совість голови парламенту.

У генпрокурора Юрія Луценка в руках матеріали справи. На екрані – інформація, яка має переконати членів Регламентного комітету, що Олесь Довгий, обіймаючи посаду секретаря Київради, змусив депутатів ухвалити незаконне рішення про відчуження заповідних земель. Юрій Луценко зачитує свідчення тодішнього голови земельної комісії Київради Олексія Євлаха.

"Перед початком проведення пленарного засідання Довгий підійшов до Євлаха і спитав його: "Ти отримав список – винось його з голосу". Депутатів тримали в невіданні про те, за що вони голосують. Їм не озвучували ні розмір ділянки, ні місцезнаходження, а лише зачитували назву про передачу  кооперативу технологічної земельної ділянки. Де, коли – невідомо", – розповідає Луценко.

Олесь Довгий усе заперечує. Каже: неправильно, коли одна людина несе відповідальність за колегіальне рішення Київради.

"Зараз ми з вами вперше за історію України стаємо свідками події, коли одна особа персонально  притягується до відповідальності  за рішення колегіального органу. Це значить, пане голово, що завтра вас можуть притягнути до відповідальності за рішенням високоповажного комітету", – виправдовується нардеп від "Волі народу" Олесь Довгий.

Його адвокат додає: голосувала більшість, а підписував рішення Леонід Черновецький (тодішній чільник Києва.

А от депутат від БПП Наталія Новак (під час тих подій була депутатом Київради), пригадує: "У залі не було кворуму, але ви продовжували проводити сесію. За чутками, у Київраді кожна фракція, яка голосувала за це рішення, начебто отримала по 2 мільйони доларів. Опозиції навіть не давали слова, щоб обґрунтувати. Це була операція бліцкриг".

Натомість, члени Регламентного комітету без ентузіазму реагують на заклики силовиків зняти з Довгого імунітет. Чим вони це пояснюють та як у Регламентному комітеті вирішилось "питання Довгого" – дивіться у сюжеті:

У середу, 5 липня, Регламентний комітет вкотре вирішуватиме, чи знімати депутатську недоторканність. Цього разу – з радикала Андрія Лозового.

Наталія Жижко, Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
Кому із шести нардепів потрібно боятися позбавлення недоторканності найбільше - "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Стратегічна ділянка: ворог не припиняє спроб захопити українську Кам'янку
Loading...