Регламентний комітет ВР, Луценко
Регламентний комітет ВР, Луценко 5 канал

"Історія перша": як подання ГПУ на нардепа Дейдея спричинило справжню перепалку – сюжет

Регламентний комітет ВР не підтримав подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності депутата від "Народного фронту" Євгена Дейдея. Аргументи ГПУ комітет назвав недостатньо обґрунтованими, а висновки слідства про стрімке незаконне збагачення депутата - припущеннями

Тепер подання скерували голові Верховної Ради і вже він має вирішити, чи завертати його на доопрацювання, або ж виносити таки на голосування. 

З 2007 по 2016 рік родина народного депутата задекларувала майже півтора мільйона гривень. При тому, з 2014 по 2016 роки - придбала квартиру за майже три мільйони гривень і два елітних авто за понад півтора мільйона кожне. Прокуратура побачила в різниці між доходами і витратами прірву.

"Чи це остаточно доведений факт - ні не остаточний. Для цього треба слідство, треба притягнути депутата до відповідальності, щоб він відбував усі слідчі дії так само, як і інші громадяни України. Крапка", - наголошує генпрокурор Луценко.

У декларації Дейдей пояснив - гроші позичив у бізнесмена Ігоря Ліньковського. Навіть запросив його на засідання, щоб підтвердив факт.

"Який дитячий садок, я зрозуміти не можу. Я дійсно гроші давав, вони у мене є. Кому давав, як давав…я всім підтвердив, що давав Дейдею гроші. Що ще?" – питається Ігор Ліньковський.

Натомість прокурори протилежної думки - ніякої позики не було. Про це свідчать оприлюднені ними телефонні розмови, де бізнесмен начебто з кимось радиться, що говорити в НАБУ. Нардеп Дейдей усе спростовує і на емоціях переходить на нецензурне.

Зрештою бізнесмена, який начебто давав позику Дейдею у три з половиною мільйони гривень - домовилися перевірити на поліграфі, а словесні перепалки між прокурором і депутатом ще довго тривали. То як минув напружений та сварливий день у ВР - дивіться у сюжеті:

 

Долю свого подання – "нарфронтівець" Дейдей дізнається вже за тиждень. Саме тоді депутати зберуться на свій останній перед канікулами робочий тиждень. А от генпрокурор у вівторок, 4 липня, знову прийде в комітет і принесе на розсуд чергове подання на чергового депутата - Олеся Довгого.

Анна Мірошниченко, Микола Лебедев, "5 канал"

Попередній матеріал
"Сам бронік лишився": як ворожі диверсанти з позицій під Авдіївкою тікають
Наступний матеріал
У StopFake назвали "основні тренди" фейків РФ щодо України – відео
Loading...