Андрій Лозовий
Андрій Лозовий 5 канал

Справа радикала Лозового: Проста арифметика ГПУ та чергова відмова Комітету ВР

Нардеп Лозовий називає доводи ГПУ "політичною розправою", а у відомстві вказують на разючі "діри" у декларації радикала

У середу, 5 липня, Регламентний комітет ВР визнав недостатньо обґрунтованим подання ГПУ про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від "Радикальної партії" Андрія Лозового. Це вже третє подібне рішення Комітету щодо власних колег. Раніше таку ж відповідь отримали правоохоронці щодо подань на нардепів Євгена Дейдея та Олеся Довгого.

Тепер голова парламент Андрій Парубій має вирішити, чи виносити вже три подання про притягнення до кримінальної відповідальності на голосування до сесійної зали.

"Сьогодні ви побачите просто урок арифметики – скільки доходів, скільки статків і що робити з різницею. Відповідь дуже проста – платити податки", – зазначив на засіданні генпрокурор Юрій Луценко.

Арифметика на Андрія Лозового від Генпрокурора: З 2007 по 2015 рік молодий радикал та педагог офіційно заробив 234 тисячі гривень. А в електронній декларації вказав – має готівкою майже 6 мільйонів гривень (5933502 грн), і цінного майна за цей час назбирав на майже 3 мільйони (2923502 грн). Про податки депутат забув, каже генпрокурор. Тож тепер Лозовий заборгував державі 1 мільйон 700 тисяч гривень.

"Умисно не подавав декларації про доходи, щоб з них не платити податки, і це було систематично з 2007 по 2015 рік. А от вже у електронній декларації показав, що у нього доходи – 200 тисяч, а статки – 8 мільйонів. Таким чином, за весь період з 2007 по 2015 рік умисно не декларував свої доходи", – наголосив Луценко.

Мільйони гривень – то спадок, який родина Лозових отримала від діда та прадіда. Так свої прибутки пояснює депутат. Але прокурори кажуть, що доказів тому поки немає. Тим більше, спершу спадкоємець Лозовий сказав, що дід подарував йому будинок і піаніно. Згодом сказав, що коштовності і гроші. Добитися від самого депутата, що то був за спадок, журналісти так і не змогли.

У Лозового одна версія – справа проти нього надумана. Нібито Луценко мститься радикалам за те, що не підтримали його кандидатуру на посаду генпрокурора. Відтак, усі докази проти нього Лозовий називає "політичною розправою".

А от генпрокурор розповів, що Лозовому можуть відкликати подання про зняття депутатської недоторканості. Утім, за однієї умови. Про що саме йдеться – дивіться у сюжеті:

Анна Мірошниченко, Микола Лєбєдєв, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Розчулений Краматорськ": як місто згадувало героїв та часи окупації
Наступний матеріал
Окупанти відпрацьовують евакуацію з ОРДЛО - Лисенко
Loading...