Авіабаза ВПС України "Довгинцеве", що розташована поблизу Кривого Рогу, є однією з найбільш вразливих в Україні. Вона перебуває в зоні досяжності російських безпілотників "Ланцет".
Як зазначає Forbes, "Ланцети" атакували літаки "Довгинцевого" щонайменше чотири рази: два МіГ-29 і два Су-25. Перші дві атаки минулої осені застали українські ВПС зненацька. Третя атака в листопаді була здійснена на нелетючий літак-обманку. Деякі експерти вважають, що літак був повністю боєздатним.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Вказується, що український уряд має проблему з протиповітряною обороною. Президент Володимир Зеленський заявив, що протиповітряна оборона є "найбільшим дефіцитом". Недарма минулого місяця Нідерланди надали Україні екстрену партію радарів і ракетних батарей, на додачу до нової партії американських Patriot і німецьких зенітних батарей IRIS-T.
Залежно від того, як українські ВПС розгорнуть ці системи, "Довгинцеве" може стати більш захищеним. З іншого боку, українські пілоти можуть поки уникати цієї бази. Перешкод для цього немає, пишуть журналісти.
Су-25 може пролетіти кілька сотень кілометрів з повним баком. Цьому дозвуковому штурмовику не потрібно летіти з "Довгинцевого", щоб дістатися до лінії фронту. Українські ВПС мають доступ до 20 великих авіабаз, десятків менших аеродромів і шосейних злітно-посадкових смуг. Крім того, українські пілоти використовують свою непередбачуваність для того, щоб ускладнити російським літакам націлювання на них.
"Пілоти майже ніколи не злітають з аеродрому і не приземляються на одному й тому самому аеродромі", – зазначає генерал Джеймс Хекер, командувач ВПС США в Європі та Африці.
Існує інфраструктура і процеси, які дозволяють безпечно запускати і відновлювати Су-25 на базах, які не перебувають під постійними атаками БПЛА, йдеться у матеріалі. Це не захистить низьколітальні та повільні літаки під час небезпечних атак некерованими ракетами, але має захистити їх під час перебування на землі до і після польоту.
"В українців не закінчаться Су-25 цього літа або навіть цього року. ВПС вступили у війну з 30 повністю справними Су-25 і ще 13, що перебували на капітальному ремонті. Північна Македонія передала чотири Су-25, а українські техніки відновили і відремонтували приблизно 30 старих літаків, які перебували на складі з моменту розпаду Радянського Союзу 1991 року", – йдеться в матеріалі видання.
Зауважується, що поповнення більш ніж компенсувало 18 Су-25, які українські сили втратили в боях. Цілком можливо, що 299-та бригада тактичної авіації – єдиний підрозділ Су-25 у ВПС України експлуатує більше літаків, ніж під час повномасштабного вторгнення рф.
Нагадаємо, 15 червня Буданов розповів, скільки дронів атакували аеродром "Морозовськ" у росії. Там розташовувалися десятки винищувачів-бомбардувальників Су-34, які були ключовою зброєю ворога у війні.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.