Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба racurs.ua

Було "нелогічним", стало очевидним: Кулеба запевнив, що ніхто українців-заробітчан тримати під замком не збирається

Читайте по-русски
Кулеба запевняє, що проблеми з виїздом трудових мігрантів виникли через відсутність регулярного авіасполучення

Чільник МЗС України Дмитро Кулеба запевнив, що "абсолютно категорично" проти будь-якої зарегульованості ринку авіаперевезень. Каже: ніхто українців тримати під замком не збирається. Про це він заявив в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Але ніяких заборон або "маленьких бар'єрчиків" немає. Реальна проблема з трудовими мігрантами на даний момент – це транспорт, як вони добираються туди. Цими та іншими питаннями займається віцепрем'єр (Вадим Пристайко – ред.)", – резюмував Кулеба.

Крім того, запевняє, що проблеми з виїздом українських трудових мігрантів за кордон пов'язані винятково з відсутністю регулярного авіасполучення, а зовсім не з бажанням уряду обмежити їх пересування.

"Організація рейсів із сезонними працівниками взагалі стала проблемою виключно через відсутність регулярного авіасполучення, а не через якесь там бажання уряду щось обмежити", – сказав міністр.

За словами Кулеби, його як міністра закордонних справ цікавить тільки одне: люди повинні заробляти ті гроші, які вони здатні заробити, незалежно від місця заробітку, головне, щоб це було законно.

"Тому зараз, коли уряд просить приймаючу сторону, щоб людина їхала з контрактом і зі страховкою, мені здається, що це якраз додатковий захист прав цих працівників", – зазначив глава МЗС.

Нагадаємо, раніше міністр говорив по-іншому. Так, на початку травня 2020 року Кулеба заявив: "Зараз усі зусилля уряду спрямовані на те, щоби повертати з-за кордону українців, які застрягли в різних країнах. Наразі, відверто кажучи, не логічно виглядає організовувати масові чартери для вивезення українців до країн, де продовжується пандемія".

Як повідомляв 5.UA, у Зеленського замовчали про обговорення з Дудою питання повернення заробітчан до Польщі. До цього прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив віцепрем'єру Вадиму Пристайку вести переговори з країнами ЄС щодо працевлаштування українців.

Нагадаємо, посол Естонії в Україні Каймо Кууск повідомив, що Кабінет Міністрів України нібито тимчасово заборонив українцям виїжджати на заробітки. Згодом 28 квітня 2020 року голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що до України звертаються держави-партнери щодо потреби в українських робітниках, але відправляти їх за кордон нині "нелогічно". Народний депутат з "Європейської солідарності" Микола Княжицький зазначив, що такі обмеження можливі лише в умовах надзвичайного стану, а в нас наразі надзвичайна ситуація. За його словами, замість боротьби з безробіттям та підняття економіки уряд запроваджує нелогічні та антиконституційні заборони.

Пізніше стало відомо, що авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" заборонили виконати рейс із українськими заробітчанами за маршрутом Київ – Лондон, через 10 годин очікування літаку таки дали вилетіти з аеропорту. 

Попередній матеріал
У Харкові пікетують медики "швидких" – вимагають обіцяних надбавок і належного захисту
Наступний матеріал
В Україні стартує масове ІФА-тестування на COVID-19 та антитіла – кого перевірятимуть безкоштовно
Loading...