Степан Полторак
Степан Полторак 5 канал

"Армія не може впоратися": Полторак заявив, що на облаштування арсеналів треба 15 років

Ймовірно, була закладка боєприпасів для підриву наших сховищ, – уточнив міністр оборони

Уряд виділив 100 млн грн на ліквідацію наслідків вибуху на арсеналі в Чернігівській області та підготував план робіт із розмінування прилеглої до об'єкта території. Тим часом, міністр оборони пояснював урядовцям імовірні версії вибухів. І назвав причини того, чому не вдалося їх уникнути. Подробиці з урядового засідання – далі.

У Камбіні вибухи на складах – топ-тема. Прем'єр запевняє – пошкоджене відремонтують і відбудують, матеріально допоможуть. 100 млн грн виділяють уже. Мародерства не допустять. Головне, щоб поменше політичних заяв було і дезінформації.

"Коли деякі політики починають це використовувати в своїх політичних цілях, то це щонайменше – не по-державницькі. Я вважаю, найперше – зупинити, ліквідувати, врятувати, а потім, можливо, дискутувати і все інше. Бо жодної версії того, що відбулося, виключати не можливо", – зазначив Володимир Гройсман.

Далі бере слово міністр оборони Степан Полторак. Називає арсенал у Чернігівський області складним об'єктом. По-перше, розташований близько до кордону, по-друге, має чималу територію – 680 га. На них – більш як сотня різних сховищ боєприпасів. Менше ніж половина – відкриті майданчики. На мить вибуху в сховищах було майже 70 тис. тонн боєприпасів, 43 тис. тонн – готові до використання.

І озвучує ймовірні причини детонування: "Спочатку був хлопок, потім зарево. Потім ще два хлопки і вже вибух снаряда. Свідчить про те, що, ймовірно, була закладка боєприпасів для підриву наших сховищ. Чому не вдалося зберегти – недостатньо був обладнаний периметр".

На арсеналі в Чернігівській області за останній місяць двічі проводили навчання з безпеки. За результатами одного з них навіть звільнили начальника бази. На мить вибуху на кожному посту було по два вартових. Щотри кілометри по периметру – стояв військовослужбовець. Саме на цей арсенал у 2018-му виділили 13 млн грн і планували до кінця року обладнати загородження. Не встигли.

Такими темпами і за такого фінансування, за словами міністра оборони, українські арсенали "осучаснюватимуть" ще довго: "Є недоліки в організації роботи, є недоліки в забезпеченні охорони. Але армія цю проблему самостійно не може розв'язати. Навіть якщо ми будемо виділяти 500 млн грн на рік, щоб побудувати всі арсенали, нам треба 15 років".

Міністерство фінансів уже отримало завдання якнайшвидше переказати 100 млн грн на ліквідацію наслідків вибухів на місця. І в ДСНС готовий план розмінування території поблизу арсеналу.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, "5 канал"

БТРи, боєприпаси на землі та дерева у вогні: перші фото з околиць Ічні – ФОТО

Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Вибухи в Ічні: евакуація та патрулювання
/
Вибухи в Ічні: евакуація та патрулювання
/
Вибухи в Ічні: евакуація та патрулювання
/

Попередній матеріал
У Харкові з автомата поранили бізнесмена, введено план "Сирена" – включення
Наступний матеріал
Євстратій Зоря розповів, який вигляд матиме томос і хто саме його отримає

"БлогПост": диверсія Кремля, недбалість чи замітання слідів – версії вибухів в Ічні

Вибухи на військових складах в Ічні: актуальна інформація та хронологія всіх подій

Комітет ВР із нацбезпеки прогнозував ситуацію, що виникла на арсеналі поблизу Ічні – Вінник

"Чекаю швидких результатів розслідування" – Президент на нараді щодо вибухів у Ічні

Як коментує вибухи на складах місцева влада та прем'єр-міністр – включення з-під Ічні

На арсеналі в Ічні були радіоелектронні засоби боротьби з безпілотниками – полковник ЗСУ