секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони
секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони 5 канал

Комітет ВР із нацбезпеки прогнозував ситуацію, що виникла на арсеналі поблизу Ічні – Вінник

Генштаб ЗСУ лише на 15% використав бюджет на будівництво підземних бетонних сховищ боєприпасів, наголошує секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони

На будівництво безпечних підземних бетонних сховищ боєприпасів виділено 520 мільйонів гривень, на сьогодні використано лише 15% цих коштів. Про таке в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" заявив секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

"Фактично Комітет ВР прогнозував ситуацію в Ічні і попереджав Генштаб про можливість саме такого розвитку. Після ситуації в Калинівці Комітет нацбезпеки і оборони сформулював низку пропозицій… Ми пропонували забезпечити будівництво захищених підземних бетонних сховищ, для цього виділено з бюджету понад 520 мільйонів гривень. Рівень використання їх наразі становить не більш як 15% від запланованого. Тобто, Генеральний штаб і Міністерство оборони не використовують цих коштів", – заявив Вінник.

Він також зазначив, що будівництво підземного сховища за типовим проектом коштує 12 мільйонів гривень і займає 3 місяці.

"Нове сховище, типовий проект, затверджений Міністерством оборони. Згідно з кошторисом, вартує 12 мільйонів гривень. Воно вміщує в себе тисячу тон боєприпасів. Враховуючи, що в боєздатному стані на сховищі в Ічні зберігалося близько 40-50 тисяч тон боєприпасів, то треба було 40-50 сховищ. Кошти в бюджеті на 2018 рік були повністю виділені. Будівництво одного типового сховища, за умови дбалого ставлення, займає щонайменше три місяці", – зазначив секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки.

Іван Вінник наголосив, що 75% боєприпасів на арсеналі поблизу Ічні зберігалися просто неба.

"Ми відвідали Ічню одразу після ситуації в Калинівці, ще рік тому, як комітет, і засвідчили, що до 75% боєприпасів, які там були, зберігалися просто неба. Цей арсенал розмішений у лісовому масиві, ліс підходить за 50 метрів до найближчих боєприпасів. Здійснити або якусь диверсійну дію, або якусь побутову, випадково влучити під час полювання, не становить жодних проблем. Жодного паркану там немає. Колючий дріт – це все, що там було. Там не було охорони Нацгвардії, МВС чи ЗСУ. Охороняла ці склади воєнізована охорона – це цивільні особи, які на час своєї роботи мають право носити зброю", – наголосив Вінник.

Попередній матеріал
"Чекаю швидких результатів розслідування" – Президент на нараді щодо вибухів у Ічні
Наступний матеріал
Не дали виступити: як український гімн "заглушив" пропаганду російської "журналістки" – відео
Loading...

"Розриви кожні 5 хвилин": у Міноборони поточнили інформацію про вибухи в Ічні

"Чекаю швидких результатів розслідування" – Президент на нараді щодо вибухів у Ічні

Харків та Миколаїв зібрали гуманітарну допомогу для мешканців Ічні

Допомога потерпілим з Ічні та мирова з "Нафтогазом" – включення із засідання Київради

Вибухи на арсеналі під Ічнею: "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція

Вибухи на арсеналі в Ічні: брифінг Міноборони – відео