Вибухи в Ічні, наслідки
Вибухи в Ічні, наслідки 5 канал

Керівника військових складів в Ічні звільнили ще у серпні – Луценко

У ГПУ визнають: після ретельний перевірок торік плани з вдосконалення безпеки військових складів в Ічні не були реалізовані

У серпні цьогоріч керівника складів боєприпасів неподалік Ічні в Чернігівській області зняли з посади – усе через відсутність готовності до захисту об'єкту від диверсій. Про таке повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу, передає УНІАН.

"Підрозділи ССО – Сили спеціальних призначень – у серпні проводили відпрацювання усіх складів на території України щодо готовності до антидиверсійних завдань. За результатами цих навчань на всій території України, зокрема, керівника Ічнянського складу було знято з посади і звільнено в запас без вихідних виплат", – розповів генпрокурор.

Він також констатує: "Очевидно, що після тотальних перевірок військової прокуратури разом з Міністерством оборони і Генерального штабу восени минулого року плани з вдосконалення безпеки військових складів в Ічні не були реалізовані".

За словами Луценка, є низка об'єктивних та суб'єктивних причин цього.

"Об'єктивні – це абсолютно недостатнє виділення коштів, бо з мільярдних сум виділялися лише, якщо не помиляюся, декілька десятків мільйонів. Але і темпи робіт, їх організація також викликають дуже великі запитання. Готовність до контрдиверсійної роботи саме в Ічні була відсутня, про що свідчить внутрішня робота Міністерства оборони і Генерального штабу. Вони дійсно це встановили і саме за це був знятий керівник. Це відбулося буквально місяць-півтора тому", – зауважив очільник ГПУ.

Луценко визнає: база в Ічні не була в повній готовності до вимог воєнного часу.

"Це гірка правда, і прокуратура відразу після нормалізації обстановки на місцях - маю на увазі припинення вибухів, розмінування, повернення населення тощо – активізує слідство, хоча попереду величезні експертні роботи", – зауважив Генеральний прокурор.

Нагадаємо, вибухи на складах з боєприпасами поблизу міста Ічня почалися у ніч на 9 жовтня близько 4:00 ранку. Інформації про потерпілих немає. Згідно з останніми даними, евакуювали понад 12 тис. осіб. У зв'язку з ситуацією в Ічні, начальник Генерального штабу Віктор Муженко наказав посилити охорону та оборону складів і арсеналів зберігання боєприпасів на всій території України.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

БТРи, боєприпаси на землі та дерева у вогні: перші фото з околиць Ічні – ФОТО

Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Околиці Ічні
/
Вибухи в Ічні: евакуація та патрулювання
/
Вибухи в Ічні: евакуація та патрулювання
/
Вибухи в Ічні: евакуація та патрулювання
/

Попередній матеріал
Слід у слід, оминаючи міни: як на Донеччині провели спецоперацію з очищення селища від терористів
Наступний матеріал
Снаряд від "Граду" влетів у дах: місцеві показали, якої шкоди господарству завдали вибухи в Ічні
Loading...