Кличко
Кличко Facebook / Кличко - мер

Антикорупційний суд зобов'язав НАБУ порушити справу проти Кличка – як пояснив

  Читайте по-русски
  Чільник Києва при цьому вважає, що в ЗМІ інформації про відкриття цього провадження штучно надається сенсаційний характер

  НАБУ відкрило провадження стосовно міського голови Києва Віталія Кличка та його двох заступників. Як повідомляють ЗМІ з посиланням на інформацію НАБУ, кримінальне провадження стосується можливої держзради і розкрадання державних коштів міським головою і його двома заступниками під час забудови столиці. Справу відкрито на виконання рішення Антикорупційного суду від 18 жовтня. Про це повідомляє прес-служба ВАКС у Facebook

  Так, Вищий антикорупційний суд зобов'язав НАБУ порушити кримінальну справу проти столичного голови Києва Віталія Кличка через бездіяльність керівника Головного підрозділу детективів НАБУ.

  У прес-службі ВАСК пояснюють: скаргу, подану на бездіяльність керівника Головного підрозділу детективів НАБУ, було задоволено частково – тільки щодо вимоги зобов'язати НАБУ внести відомості за заявою скаржника від 9 жовтня 2019 року про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

  "Судове рішення в цій частині мотивоване тим, що обов’язок слідчого прийняти заяву про вчинення кримінального правопорушення та впродовж 24 годин внести за цією заявою відомості до ЄРДР виникає незалежно від обґрунтованості або необґрунтованості такої заяви, а також від того, чи подана ця заява із порушенням або дотриманням територіальної чи предметної підслідності", – заявили в суді.

  У решті скарги заявника було відмовлено. Зокрема скаржник просив визнати протиправною бездіяльність керівника Головного підрозділу детективів НАБУ, зобов’язати його надати витяги з ЄРДР та пам'ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого та повідомити суд про виконання ухвали суду.

  Додамо, що сам Кличко впевнений у безперспективності справи й не заперечує проти проходження перевірки, повідомляється на його офіційному сайті.

  Зокрема, вказаною вище ухвалою було зобов'язано уповноважених осіб НАБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою скаржника від 9 жовтня 2019 року про кримінальне правопорушення. Судове рішення мотивоване тим, що обов'язок слідчого прийняти заяву про вчинення кримінального правопорушення та впродовж 24 годин внести за цією заявою відомості до ЄРДР виникає незалежно від обґрунтованості або необґрунтованості такої заяви, а також від того, чи подана ця заява із порушенням або дотриманням територіальної чи предметної підслідності.

  Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував відкриття кримінального провадження, зазначивши, що вважає її безперспективною.

  "Неназваний скаржник – фізична особа – звернувся до суду, щоб той зобов'язав НАБУ відкрити провадження. Перспективи ця справа не має, я переконаний. І мені дуже смішно, що там йдеться ще й про нібито держзраду. Нехай перевіряють!" – сказав Кличко.

  При цьому чільник Києва вважає, що в ЗМІ інформації про відкриття цього провадження штучно надається сенсаційний характер.

  Попередній матеріал
  У Китаї український школяр наклав на себе руки через знущання вчителя – що відомо
  Наступний матеріал
  "Тиша" на Донбасі: окупант обстрілював 10 разів, четверо українських захисників поранено

  "Нафтогаз" – Кличку щодо опалювального сезону в Києві: гріти порожні класи немає сенсу

  Віталій Кличко зібрав сесію Київради – трансляція

  Кличко розповів, коли в столиці почнеться опалювальний сезон

  Кличко проінспектував будівництво Шулявського мосту – включення

  Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про розділ посад столичного голови та чільника КМДА

  Кличко розкритикував новий законопроєкт про столицю: "Суперечать кільком статтям Конституції"