Віталій Кличко
Віталій Кличко 5 канал

Кличко розкритикував новий законопроєкт про столицю: "Суперечать кільком статтям Конституції"

Читайте по-русски
Якщо цей закон ухвалять, кияни зі своїх кишень платитимуть заробітню платню депутатам Київради, каже Кличко

Руйнуванням системи самоврядування назвав законопроєкт про столицю мер Києва. Про це Віталій Кличко заявив під час пресконференції, інформує "5 канал".

Переконує, що норми цього законопроєкту суперечать кільком статтям Конституції України.

"27 депутатів із 80. Таким чином вперше в історії України та Європи рішення колегіального органу місцевого самоврядування можуть бути ухваленим меншістю від його законного складу. Якщо цей закон ухвалять, кияни зі своїх кишень платитимуть заробітню платню депутатам Київради, буде діяти своя, не така як у всій країні виборча система. Сьогодні на основі Конституції України можна прийняти статус територіальної громади села, селища, міста. Натомість законопроєкт, про який ми говоримо позбавляє киян можливості ухвалити статут територіальних громад міста Києва через ускладнений механізм її ухвалення. Призначений голова КМДА може зупиняти рішення органів місцевого самоврядування, тобто з КМДА роблять аналог прокуратури", – говорить Кличко. 

Нагадаємо, одразу чотири законопроєкти про столицю на порядку денному народних обранців. Розглядати документи будуть у першому читанні. 1 жовтня всі законопроєкти обговорили у профільному комітеті. Депутати рекомендували колегам три з них відхилити. Серед них і основний, який спрямували до парламенту обранці від "Слуги народу".

У ньому пропонується розмежувати повноваження голови КМДА та мера столиці. Законопроєкт передбачає, що повноваження мають ділити між собою голова Київської міської державної адміністрації та районні ради.

А голова КМДА не буде обраний киянами водночас як і міський голова, а призначатиметься президентом після відповідного подання Кабінету Міністрів. Вибори мера столиці відповідно до документа депутати хочуть провести вже 8-го грудня.

Як повідомляв 5.UA, водночас Віталій Кличко спрямував до парламенту свій документ. За словами міського голови Києва, він передбачає децентралізацію та самоврядування, яке, на його думку, відсутнє в законопроєкті провладної партії.

Попередній матеріал
"Раніше сюди пускали тільки нардепів": на залізничному вокзалі в Києві відкрили зал відпочинку для бійців ООС – сюжет
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Loading...