Порошенко, Зеленський
Порошенко, Зеленський прінт-скрін з відео

Аналіз, стадіон, дебати: тиждень до другого туру виборів-2019

Читайте по-русски
Заочне перекидання заявами перетворює вибори на щось несерйозне. Висновки доведеться зробити всім

До виборів залишився тиждень. Конструктивного діалогу між кандидатами як не було, так і немає. Якщо штаб Порошенка й далі намагається схилити виборця на свій бік, оперуючи здобутками 5-ти років, то штаб Зеленського на повну використовує емоцію прихильників і уникає прямого діалогу. Відбувається заочне перекидання заявами, і це перетворює вибори на щось несерйозне.

Навіть візити Порошенка до Німеччини і Франції та неофіційна розмова Емануеля Макрона з Володимиром Зеленським не змінили цієї тенденції. Чинний глава держави говорив про поточні виклики, як-то миротворці, мінський і нормандський формати. Зеленський на запитання, про що йшло йшлося із Макроном, відповів "поговорили за жизнь". Напевно, вже після виборів фахівцям доведеться проаналізувати технологію – як шоу, вірусне поширення інформації в соцмережах використали для поборення старих способів діалогу "політик-виборці". 

Висновки доведеться зробити всім. І політикам, і журналістам, і технологам, і населенню, якому легко вкласти будь-які маніпуляції... і громадянам, які вже занепокоєні девальвацією вагомості сенсів і аргументів.

Суперечки про дебати, нові аналізи, ролики і борди. До другого туру виборів залишився тиждень.

Путін навпроти Порошенко. Таку рекламу розробили у штабі чинного президента. Реакція суспільства – неоднозначна. У кампанії Зеленського – без новинок. Кандидат, як і раніше, обирає мовчанку.

Здати повторно аналізи двох кандидатів закликав боксер Володимир Кличко. До Києва запросив спеціалістів Добровільної антидопінгової асоціації.

"Тестування забору крові кандидатів у президенти відбудеться в Америці на базі спортивної медичної лабораторії. Проби будуть відправлені та проаналізовані на понад 300 показників", – заявляє представниця антидопінгової організації VADA (США) Анжела Сілва.

"Це не забаганка, це абсолютно необхідна і важлива процедура", – стверджує Порошенко.

Політичний опонент Президента заклик Кличка-молодшого проігнорував.

"Час здачі допінг-контролю кандидатами в президенти України вичерпано. Один із кандидатів прийшов і здав – другий із кандидатів, хто спочатку проявив таку чудову ініціативу, на жаль, відмовився", – констатував Володимир Кличко.

Наступним кроком після здачі кандидатами аналізів мали стати дебати.

Але вийшли не дебати, а розмова з самим собою. Змістовна дискусія поміж двома кандидатами ризикує перетворитися на монолог кожного з них. При чому – нарізно. У фіналістів виборів свої варіанти місця й часу для політичних дебатів.

Володимир Зеленський продовжує вимагати дебатів на стадіоні. Петро Порошенко продовжує погоджуватися. Але заруба – на даті.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, КАНДИДАТ НА ПОСАДУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ:

"14-го квітня я на стадіоні, саме там, де запропонував пан Зеленський, чекаю на нього для проведення дебатів"

Петро Порошенко
Петро Порошенко president.gov.ua

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ, КАНДИДАТ НА ПОСАДУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ:

"19-го квітня на НСК "Олімпійський" відбудуться мої дебати з Порошенком, де я зможу йому поставити будь-яке запитання"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленськийскріншот

Петро Порошенко наполягає на кількох етапах дебатів. Володимир Зеленський стоїть на своєму.

Вперше фіналісти виборів поговорили особисто. Відбулося це у прямому ефірі. Щоправда, Володимир Зеленський був на телефонному зв'язку. Заявляв, що з Парижа. Розмова не склалася.

Зрештою, в неділю на "Олімпійському" чинний Президент дебатував сам із собою.

Оскільки дискусію на НСК "Олімпійський" Центральна виборча комісія називає політичної агітацією, за її організацію платять самі кандидати.

"Організація дебатів на стадіоні може обійтися кандидатам у 5.9 млн гривень", – стверджує Голова правління Суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

Але питання дебатів, які прописані в законі, залишається відкритим. Ідеться про 19 квітня, 20.00 годину в студії Суспільного телебачення, – вкотре нагадав центрвиборчком.

Зураб Аласанія і Тетяна Сліпачук
Зураб Аласанія і Тетяна Сліпачук5 канал

ТЕТЯНА СЛІПАЧУК, ГОЛОВА ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ:

"Центральна виборча комісія виділить кошти. Суспільний мовник облаштує студію. Ми будемо на них чекати. Ставлення до цих дебатів – це відношення до закону"

Але й на 19-те квітня у кандидатів різні плани. Поки що. Втім, у штабах не виключають, що зміни таки можливі.

"Норма закону передбачає участь у дебатах на Суспільному ТБ. Не виключено, що Петро Порошенко прийде і на НСК "Олімпійський", але в той час, коли він буде вільний", – заявив речник штабу кандидата Порошенка Олег Медведєв.

"Ми пропонуємо провести телеміст, якщо Петро Олексійович буде на Суспільному, а ми будемо на НСК", – заявив прдставник штабу Володимира Зеленського Іван Баканов.

ОЛЕКСІЙ КОШЕЛЬ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР КОМІТЕТУ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ:

"Тема дебатів доведена до абсурду. Якщо хтось із кандидатів вважає, що дебати мають відбуватися в іншому місці, то я вважаю, що він має звернутися до ЦВК, щоб вона внесла зміни до своєї постанови. Тому що постанова ЦВК від 2014 року передбачає місце проведення, там навіть вказано адресу: (стара назва) вулиця Мельникова, студія Суспільного телебачення"

Хто поступиться? Чи глядачі побачать монологи з різних студій? Відповідь – наступної п'ятниці.

Сергій Барбу, Дмитро Демішев, "Час: Підсумки Тижня"

Попередній матеріал
Розмах крил 117 метрів: у США провели перші льотні випробування найбільшого в світі літака Stratolaunch – відео
Наступний матеріал
Вбивство Гандзюк: суд відмовив у відстороненні Мангера з посади чільника Херсонської облради – включення

"Це демократія": Порошенко обіцяє визнати будь-який результат другого туру

Порошенко: чекаю Зеленського до 15-ї години

"Хто мочить кандидатів": понад 77% онлайн-текстів з чорним піаром після 1-го туру були проти Порошенка – ІМІ

Другий тур: соціологи показали перші рейтинги кандидатів у президенти

Представники Зеленського та Порошенка зустрілися на "Олімпійському": чи дійшли згоди

Передвиборчі дебати: У Порошенка пояснили, в якому разі повністю оплатять оренду "Олімпійського"