Порошенко, Зеленський
Порошенко, Зеленський відкриті джерела

Другий тур: соціологи показали перші рейтинги кандидатів у президенти

  Читайте по-русски
  За даними соціологів, Зеленський випереджає свого конкурента у всіх вікових категоріях та лідирує серед мешканців Сходу, Півдня та Центру, однак на Заході України позиції обох кандидатів майже рівні

  За підсумками першого тижня квітня, 51% українців у другому турі готові проголосувати за шоумена Володимира Зеленського, 21% – за чинного главу держави Петра Порошенка, ще 18% громадян не визначилися і 10% не мають наміру голосувати.

  Про це повідомляється на сайті Соціологічної групи "Рейтинг".

  Серед тих, хто збирається голосувати у другому турі, 61% – за Зеленського, 24% – за Порошенка. Ще 15% не визначилися.

  Серед тих, хто прийде на вибори 21 квітня й визначився з кандидатом, 71% – за Зеленського, 29% – за Порошенка.

  За даними соціологів, Зеленський випереджає свого конкурента у всіх вікових категоріях. Також він є лідером серед мешканців Сходу, Півдня та Центру. Водночас на Заході позиції обох кандидатів майже рівні.

  "61% опитаних вірять, що наступним президентом України стане Зеленський, 17% – Порошенко. Ще 22% не визначилися з відповіддю. Серед електоральних груп кандидатів, що набрали значні результати у першому турі, відносна більшість переконана, що майбутнім главою держави стане Зеленський. У середовищі симпатиків Порошенка половина переконані в перемозі свого фаворита, водночас чверть вважають, що переможе Зеленський", – йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що аналіз динаміки мотивів голосування у другому турі виборів президента свідчить про зростання протестного голосування серед виборців обох кандидатів.

  Так, 75% виборців, які готові підтримати у другому турі Порошенка, голосують швидше за нього, натомість 22% – швидше проти Зеленського (у лютому таких було 12%). Водночас 57% виборців, які готові підтримати у другому турі Зеленського, голосують швидше за нього, натомість 41% – проти Порошенка (у лютому – 33%).

  Крім того, за даними соціологів, 31% опитаних вважають, що коли люди обирають Порошенка, вони обирають безпосередньо особистість, а 26% таким чином голосують проти президента РФ Володимира Путіна. Остання позиція більш характерна для виборців Заходу. Серед виборців самого Порошенка майже 40% голосують не так за Порошенка, як проти Путіна.

  При цьому 20% опитаних вважають, що коли люди обирають Зеленського, вони швидше голосують безпосередньо за особистість, а 66% таким чином висловлюють протест проти нинішньої ситуації в країні (у лютому – 50%). Це, до речі, визнають і виборці Порошенка. Навіть серед виборців самого Зеленського близько 60% своїм вибором висловлюють передусім протест проти дійсної ситуації в країні, – йдеться у повідомленні.

  Зазначається також, що 82% опитаних заявили, що не стикалися особисто з фактами підкупу під час цієї президентської виборчої кампанії. З іншого боку, 17% сказали, що мали такий досвід: 8% – особисто, 9% чули про це від близьких та знайомих.

  При цьому 39% опитаних зазначили, що очікують значних фальсифікацій у другому турі виборів 21 квітня 2019 року. 37% вважають, що фальсифікації будуть незначними, і лише 14% взагалі не очікують жодних фальшувань виборів. Найбільше тих, хто очікує значних фальсифікацій, серед мешканців Півдня та Сходу.

  Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 5-10 квітня 2019 року.

  Нагадаємо, другий тур президентських виборів в Україні відбудеться 21 квітня. Змінити місце реєстрації для голосування не за місцем прописки можна до 15 квітня. 

  Попередній матеріал
  У британському парламенті відбудуться дебати щодо анексії Криму Росією
  Наступний матеріал
  Василю Ломаченку вручили пояс суперчемпіона за версією WBO
  Loading...

  У нас немає і ніколи не було домовленостей із Коломойським – Порошенко

  "Завдання глави держави – не розсмішити Путіна": у штабі Порошенка пояснили резонансну рекламу

  І європейський курс, і "русский мир": потенційну команду Зеленського прокоментували у штабі Порошенка

  "Коли парламент побачить справжнього Зеленського – зрозуміє, що краще не втягуватися в гру": експерт про шанси на нову коаліцію

  Порошенко чекатиме Зеленського на дебати 14 квітня о 14:14

  Брифінг речника передвиборчого штабу Порошенка Олега Медведєва – відео