zib.com.ua

АМКУ почав "справу про патоку" в інтересах російського імпорту – економіст

  Читайте по-русски
  Розслідування АМКУ розпочав за заявою підприємства, яке раніше купувало патоку в Росії, пише експерт

  Заява Антимонопольного комітету про справу проти компанії ROSHEN через виробництво патоки – це чергова спроба влади прив'язати п'ятого Президента Петра Порошенка до бодай якогось корупційного розслідування. Про це пише економічний експерт Борис Кушнірук у Facebook.

  Він зауважує, що ROSHEN не виробляє патоку, навпаки є її покупцем на ринку. 

  Експерт також написав, що розслідування АМКУ розпочав за заявою підприємства, яке раніше купувало патоку в Росії, але після запровадження санкцій проти країни-агресора змушене купувати українську сировину. А нещодавно призначена очільниця АМКУ Ольга Піщанська є сестрою особи, на яку Зеленський переписав свою віллу в Італії.

  Кушнірук пише: "Чинна влада, не спромігшись за 15 місяців президентства Зе знайти хоч якийсь корупційний кримінал в діях президента Порошенка, вирішила піти іншим шляхом. Зараз слід очікувати численних спроб здійснити тиск на бізнес, власником якого прямо чи опосередковано він є".

  Він звертає увагу, що АМКУ у своїй заяві не називає якусь конкретну компанію, яку у чомусь звинувачують, а все це прив'язують до кондитерської корпорації ROSHEN.

  "Хоча якщо зайти на сайт та подивитися, з яких фабрик та заводів ця корпорація складається, то неважко зрозуміти, що там взагалі немає підприємств, які займаються виробництвом патоки. Її фабрики та заводи самі є покупцями патоки у компаній, які не входять до цієї корпорації. Заява АМКУ зі згадуванням ROSHEN в цьому випадку має на меті інформаційно прив'язати своє розслідування до бізнесів Порошенка", – переконаний експерт.

  "Другою складовою цієї історії є те, що АМКУ почав це розслідування за заявами Дружківської кондитерської фабрики, яка традиційно купувала патоку в Росії. Зрозуміло, що після початку збройної агресії про ці поставки довелося забути. Ось вона зараз і має виглядати в якості постраждалої. За таких обставин мотивація АМКУ має надто корупційний та проросійський присмак", – вважає Борис Кушнірук.

  Він також звертає увагу на те, що в Україні виробництвом патоки займаються щонайменше два десятка виробничних компаній, і це без урахування імпорту.

  За словами Кушнірука, цікаво буде побачити, чи збирається АМКУ так само "принципово" розслідувати можливе зловживання монопольним становищем "Укртатнафти" (Кременчуцького НПЗ).

  Кушнірук написав: "Цей НПЗ займається, у тому числі, виробництвом авіаційного пального та мазуту. Монопольне становище цього НПЗ в Україні по цим видам продукції навіть безглуздо заперечувати. І прикладів зловживання ним більш ніж достатньо. При цьому лобіюванням інтересів Коломойського, який контролює цей НПЗ, наші можновладці займаються надзвичайно активно. У тому числі у контексті максимального обмеження поставок мазуту в Україну з Росії".

  Експерт також іронізує: "Враховуючи, наскільки Президент Зеленський та його оточення традиційно чутливе до будь-якого обмеження російських бізнес-інтересів на території України, цікаво побачити, чи збирається Голова АМКУ Ольга Піщанська сісти на шпагат, щоби і інтереси нафтового російського бізнесу в Україні пролобіювати і, не дай Боже, не зачепити інтереси Коломойського. Бо вони для пана Зе зараз "понад усе".

  Кушнірук також написав, що "Ольга Піщанська є не на сто, а на 500% людиною президента Зе (Зеленського - ред.).

  "Довіра там абсолютна. Слід нагадати, що сестра голови АМКУ Світлана Піщанська стала тією підставною особою, яку наш видатний потерпілий сучасності та його дружина зробили номінальним власником їхньої вілли в Італії. Такого чужим людям не довірять", – переконаний Борис Кушнірук.

  Як повідомляв 5.UA, 10 серпня 43 картини з колекції родини Порошенків знову арештували.

  Нагадаємо, 26 травня Петро та Марина Порошенки відкрили виставку картин із родинної колекції в Музеї Гончара. Після цього до музею з обшуками увірвалися спецпризначенці Державного бюро розслідувань, зламавши двері. Працівники ДБР пред'явили недійсні посвідчення, крім того, перешкоджали діяльності народних депутатів України та журналістів.

  Силовики, не маючи на те законних підстав, вилучили з виставки документи, які доводять законність підстав для ввезення колекції на територію України та сплату всіх необхідних платежів. На самі картини був накладений арешт.

  Адвокат Ігор Головань після цих подій подав відповідні заяви про злочин щодо перевищення прав і повноважень працівника правоохоронного органу, щодо посадового підроблення, фальсифікації так званого протоколу обшуку, перешкоджання законній діяльності журналістів, перешкоджання діяльності народних депутатів і перешкоджання діяльності адвоката та ще за певною низкою статей ККУ.

  Виставка "заарештованих" картин Порошенка, попри всі зусилля ДБР, відкрилася для відвідувачів і стала однією з найяскравіших мистецьких подій Києва.

  Крім того, 27 липня Київський апеляційний суд постановив, що арешт картин Порошенка був незаконним.

  Зауважимо, із картин всесвітньо відомих художників у колекції – картини Айвазовського, Левітана, Рєпіна.

  Попередній матеріал
  Отруєння Навального: літак із політиком здійснив посадку в Берліні
  Наступний матеріал
  В РНБО повідомили, в яких регіонах виявлена найвища захворюваність на COVID-19 за добу
  Loading...

  АМКУ відкрив справу через можливу тендерну змову при будівництві Подільського мосту

  "Слуги" визначилися з чільниками НБУ, АМКУ та віцепремʼєром, але всі прізвища не називають

  Рада звільнила голову Антимонопольного комітету

  Зеленський переписав свою італійську фірму на спонсорку "Слуги народу" – ЗМІ

  Компанія Коломойського монополізувала очищення питної води

  Торговельні мережі погодилися знизити націнку на продукти – АМКУ