Розслідування  щодо фірми Зеленського
Розслідування щодо фірми Зеленського Телеканал "Прямий"

Зеленський переписав свою італійську фірму на спонсорку "Слуги народу" – ЗМІ

Читайте по-русски
Жіночка була "сусідкою" чинного президента з Кривого Рогу, вказано в розслідуванні

Президент України Володимир Зеленський переписав свій бізнес в Італії на "сусідку" з Кривого Рогу і за сумісництвом – спонсорку партії "Слуга народу". Про це йдеться у матеріалі проєкту "Watchdogs.Розслідування" на "Прямому".

У своїй декларації за 2019 рік шостий президент – окрім кількох квартир, купи рухомого та нерухомого майна – вказав 15-кімнатну віллу на 420 кв. м на узбережжі італійського курорту Форте-дей-Мармі. Придбаний будинок був ще у 2015 році, але в декларації за 2017 рік тоді ще тільки кандидат у президенти Зеленський його чомусь "забув" вказати.

Лише після розслідування "Слідства.Інфо" – таки зізнався про італійську нерухомість. Оформлена вілла на таку собі італійську ТОВ "Сан Томмасо СРЛ", яку минулого року Зеленський вказав в декларації як свою власність. От тільки журналісти вказують на "парадокс" у декларації зразка 2020-го – будинок залишився, а компанії, яка офіційно ним володіє, вже немає.

Повідомляється, що ТОВ "Сан Томмасо" в Італії нині володіє кіпрський офшор "Альдоранте лімітед", бенефіціаром якого до президентства теж був Зеленський. Але після кількох викриттів у ЗМІ – президент позбувся проблемних активів. Кіпрський офшор переписав на таку собі ΕΛΕΝΑ ΧΑΣΙΕΝΚΟ, а ось в італійській компанії в липні 2019-го директором стає Світлана Піщанська.

Згідно з відкритими джерелами інформації – це жінка з Кривого Рогу. Також вона спонсорка партії "Слуга народу". І не пересічна – перебуває у першій п'ятірці списку.

"Що цікаво, ще в 17-му році ця пані в забороненому в Україні "Вконтакті" була підписана на сторінки проросійського бойовика Ігоря Стрєлкова, російського патріарха Кирила, російського актора Івана Охлобистіна і репостила новини так званої "ДНР". Ще тоді, у 2019-му, наші колеги навіть коментар встигли в неї взяти", – йдеться у матеріалі.

"Я давно знаю Володимира (Зеленського – ред.), ми з одного міста, росли в одному дворі", – наводиться той самий коментар Світлани.

Також вона запевнила, що кошти, переказані партії – її особисті, а доходи дозволяють жінці пожертвувати 145 тис. грн. Але як можна призначити звичайну сусідку керувати власною компанією "Сан Томмасо"? А це означає, що сусідка не зовсім звичайна!

Далі цікавіше. Бо ж 2 вересня 2019 року президент Зеленський своїм указом призначив вже Ольгу Піщанську – першим заступником голови Антимонопольного комітету України.

"Те, що Ольга і Світлана – рідні сестри, сумнівів немає. На сайті LinkedIn Ольга підтверджує навички роботи в Світлани і це доводить, що вони не сторонні особи, а по-батькові – Станіславівна в обох жінок – дає розуміння, що вони, найімовірніше, рідні сестри", – йдеться в розслідуванні.

Зазначається, що раніше Ольга Піщанська займалась організацією закупівель ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". У той же період чинний голова АМКУ Юрій Терентьєв працював на підприємстві генеральним юрисконсультом. У декларації Піщанська вказала, що володіє цінними паперами ПАТ "Арселорміттал Кривий Ріг".

"Як говорив класик – свій до свого по своє. А тепер дивіться – майже 300 тис. грн спонсорської допомоги від Піщанської для "Слуги народу" і вуаля – вже не сусідка, і родина твоя починає будувати круту політичну кар'єру. Але в народі такі штуки називаються дуже просто – хабар. Є пропозиція вводити в словниковий запас замість "кумівства" слово "сусідство", – резюмували журналісти.

Попередній матеріал
75 млн грн за 2,5 місяці: Офіс президента під час кризи та пандемії не скоротив видатків
Наступний матеріал
Запобіжний захід Стерненку, коронавірус у Зеленської та обшуки в Омеляна – "ІнфоВечір"
Loading...