Комітет ВР з нацбезпеки, засідання
Комітет ВР з нацбезпеки, засідання 5 канал

Альтернативні проекти реінтеграції ОРДЛО та сварки: деталі засідання комітету ВР з нацбезпеки

"Самопоміч" представила альтернативний проект щодо реінтеграції ОРДЛО, однак бажаної підтримки він не знайшов

Парламентський комітет із питань національної безпеки й оборони рекомендував депутатам взяти за основу президентський законопроект щодо особливостей державної політики на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Відповідне рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні. Подробиці з'ясовувала кореспондент "5 каналу".

Як стало відомо, перший законопроект про реінтеграцію або деокупацію Донбасу представляв секретар Комітету Іван Вінник. Він навів засадничі положення законопроекту, зокрема: Росія визнається окупантом, чітко прописані межі окупованих територій, гарантії на право власності, які будуть відновлені на окупованій території після її звільнення.

Законопроект бурхливих дискусій не спричинив, окрім однієї статті – ст.7, де є посилання на Мінські угоди. Зокрема, Комітет пропонував змінити цю статтю у другому читанні законопроекту.

"Є доцільність прибрати пряму згадку на Мінські протоколи – вони підписані невідомо ким та чим – для того, щоб у нас були серйозні міжнародні санкції", – заявив нардеп Андрій Левус.

Крім того, на засіданні Комітету представили альтернативний законопроект від фракції "Самопоміч". Про нього доповідала віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. Цей документ відрізняється від президентського тим, що у ньому також прописується ситуація щодо окупованого Криму.

Необхідну кількість голосів, зрештою, набрав перший законопроект. Саме тому його комітет рекомендував Раді для ухвалення за основу з внесенням відповідної правки у другому читанні.

Крім того, представили на Комітеті й законопроект "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Його обговорення було досить гучним. Під час дискусії встигли посваритися Надія Савченко та Юрій Береза.

Фактично, цей закон діє упродовж трьох років, однак нині термін його дії добігає кінця, то Президент запропонував продовжити його ще на рік. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На приморському напрямку ворог застосував РСЗВ "Град" – ФОТО

/
/
/
На Приморському напрямку ворог застосував РСЗВ "Град" 3
/
На Приморському напрямку ворог застосував РСЗВ "Град" 3
/
/

Попередній матеріал
"Прямую до РФ": через адвоката Януковича судове засідання знову перенесли
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – трансляція завершена
Loading...