5 канал

Адвокат для адвокатів: навіщо захисники Януковича привели в суд американського колегу

Однак дебати не відбулися, тому що не прийшли захисники Олександр Байдик та Олександр Горошинський

Новий адвокат у справі про державну зраду Віктора Янковича: на слуханні з'явився американець Стівен Шнейбаум.

На чергове засідання в Оболонському райсуді Києві, де мала б відбуватися стадія дебатів сторін, не прийшли захисники Олександр Байдик та Олександр Горошинський. Останній – бере участь в іншому судовому засіданні, а Байдик нині перебуває Росії, має зустрічі з клієнтом Януковичем. Відповідні листи із поясненнями отримав суд.

Водночас на слухання прийшли інші адвокати – Віталій Сердюк та Ігор Федоренко, які раніше заявляли про вихід із справи. Вони і представили в суді свого іншого колегу – американця Стівена Шнейбаума.

Пояснили, що всі разом до суду прийшли через події 16 серпня, коли під час слухання щодо екс-президента зчинилися сутички і захисники заявили про порушення їхніх прав, зокрема, з боку прокурорів і суду. І саме з того часу почали бойкотувати стадію дебатів.

Як стверджує новий правник Шнейбаум, він тепер займатиметься відстоюванням прав адвокатів. При цьому суддя Владислав Дев'ятко зазначив, що заява новопризначеного адвоката зарєстрована, а у суді у справі Януковича тривають дебати, тож, якщо захисники не братимуть завтра у них участі, – суд перейде до нарадчої кімнати.

Нагадаємо, 16 серпня, перед судовими дебатами у справі президента-утікача, його адвокати через бозоплатного – шостого адвоката – влаштували сутички в будівлі суду. Ситуація настільки вийшла з-під контролю, що довелося викликати поліцію.

Дебати розпочали з четвертої спроби. Заяви прокурорів супроводжувалися голосними вимогами захисту про потребу заслухати нових свідків.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Наступний матеріал
СБУ звинуватила українського бізнесмена в роботі на ФСБ Росії – подробиці

Держзрада Януковича: адвокат переконує, що президент-утікач діяв "в інтересах держави"

Справа екс-перекладача Гройсмана: прокурор надав нові докази держзради

Міністру юстиції часів Януковича зачитали обвинувальний акт – що інкримінують

Скандал із високопосадовцем розвідки Семочком: СБУ розслідуватиме держзраду

Швейцарія арештувала 2 мільйони доларів Курченка – заява ГПУ

Справа екс-міністра юстиції Лавриновича: стало відомо, коли почнеться слухання по суті