Олександр Лавринович
Олександр Лавринович 5 канал

Міністру юстиції часів Януковича зачитали обвинувальний акт – що інкримінують

Сторона захисту заявила, що нарахувала 40 зауважень до документа і зажадала роз'яснень від суддів

Прокуратура зачитала обвинувальний акт у справі екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича. Колишньому урядовцю інкримінують співучасть у захопленні державної влади Януковичем.

Перше засідання по суті розпочалося із зачитування прокурорами обвинувального акта – його оприлюднили у скороченому вигляді. Після чого сторона захисту заявила, що нарахувала 40 зауважень до документа і зажадала роз'яснень від суддів щодо суті обвинувачення. Мовляв, ні Лавринович, ні його адвокат не зрозуміли, що саме закидають колишньому урядовцеві.

"Враховуючи те, що дуже серйозне обвинувачення, це обвинувачення проти основ державної влади нашої країни, то звичайно, сторона захисту бажає отримати роз'яснення по тих позиціях обвинувального акту, які не зрозумілі, а там багато чого незрозумілого", – заявив адвокат Євген Солодко.

Щоб надати пояснення, суд узяв перерву до 29 жовтня.

"Казати про те, що не зрозуміло обвинувачення, ну, шановна громада, звертаємо увагу, що на лаві підсудних колишній міністр юстиції і напевно він також у своїй діяльності керувався відповідними законами, коли здійснював як законну діяльність, так і ту, за яку ми його переслідуємо. Ми вважаємо, що це, перше, затягування процесу", – заявив прокурор Яніс Сімонов.

Нагадаємо, прокуратура інкримінує Лавриновичу співучасть у захопленні державної влади президентом-утікачем Віктором Януковичем. А саме – внесення правок 2010-го до Конституції України, що призвело до розширення повноважень глави держави. Колишньому міністру юстиції загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років.

Попередній матеріал
Чи була суперечка Філарета й Митрополита Макарія – як в УАПЦ прокоментували інформацію в ЗМІ
Наступний матеріал
"Це трагедія": Порошенко прокоментував теракт в окупованій Керчі
Loading...

Справа екс-міністра юстиції Лавриновича: стало відомо, коли почнеться слухання по суті

Швейцарія арештувала 2 мільйони доларів Курченка – заява ГПУ

Участь ГРУшника Чепіги у втечі Януковича підтвердив Аваков

Підозрюваний у замаху на Скрипалів полковник ГРУ Чепіга-"Боширов" евакуйовував до Росії Януковича – ЗМІ

Кабмін звільнив заступника міністра юстиції

Україна спільно із США та Євросоюзом запобігатиме хакерським атакам на виборах