Вантажні напіввагони
Вантажні напіввагони Фото з відкритих джерел

"Жодна промисловість будь-якої країни не витримає": Каленков про чергове підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення

  Глава об'єднання вважає, що будь-які тарифи повинні бути зваженими

  Залізнична компанія-монополіст "Укрзалізниця" хоче знову підняти тариф на вантажні перевезення. Цього разу на 25%. Про це в коментарі OBOZREVATEL за підсумками розширеної зустрічі з питань проблем транспортної системи заявив глава об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  На його думку, компанія-монополіст не може виразно пояснити, чому ціни на вантажоперевезення повинні злетіти знову, адже явних передумов для цього немає.

  "За минулий рік витрати вантажовідправників виросли на 30-35%, це було пов'язано з 15% підвищенням тарифу безпосередньо УЗ, а також лібералізацією вагонної складової. Жодна промисловість будь-якої країни світу не може винести таке підвищення на третину. На початку 2019 року ми знову зіткнулися з позицією, що залізничної компанії потрібні гроші", – підкреслив Каленков.

  При цьому глава об'єднання вважає, що будь-які тарифи повинні бути зваженими. Можна просто взяти всі доходи і витрати "Укрзалізниці", оцінити різницю і адекватно підійти до ціни, зазначає Каленков. Правда, тут важливо проконтролювати монополіста щодо штучного підвищення тарифу.

  "Витрати зросли на 8,5 млрд гривень. Вони отримали додатковий дохід, не пов'язаний з індексацією – 4,3, млрд гривень. Ось ці 4 млрд можна компенсувати, піднявши тариф не на 15, а на 7%. Про це говорив і я, і "Укрзалізниця". Якщо ж є інші пропозиції, то давайте їх обговорювати в рамках робочої комісії, яка буде створена незабаром", – пропонує голова об'єднання" Укрметалургпром ".

  Відзначимо, що "Укрзалізниця" наполягає на черговому підвищенні тарифу на вантажні перевезення. Протягом року компанія планує збільшити їх на чверть.

  Попередній матеріал
  Чи буде відеоспостереження на президентських виборах-2019 – пояснення ЦВК
  Наступний матеріал
  М'яке приземлення: ужгородський аеропорт прийняв перший рейс із Києва
  Теги:
  Loading...