Виборча дільниця
Виборча дільниця dialog.ua

Чи буде відеоспостереження на президентських виборах-2019 – пояснення ЦВК

  Читайте по-русски
  У разі необхідності місцева влада може встановити відеоспостереження, але винятково з міркувань безпеки

  Під час проведення президентських виборів-2019 в Україні на виборчих дільницях не планується вести відеоспостереження. Про таке повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Євген Радченко на прес-конференції, передає "Укрінформ".

  "Відеоспостереження на виборчих дільницях ніяким законом, в тому числі чинним законом "Про вибори Президента України", не передбачено, тому цього відеоспостереження не буде", – пояснив представник Центрвиборчкому.

  При цьому він запевнив, що органи влади мають право забезпечити охорону та безпеку приміщень під час волевиявлення українців.

  "Тому я не виключаю того, що в разі бажання або необхідності Київська міська державна адміністрація або будь-який орган місцевого самоврядування, до компетенції якого це належить, або інша обласна адміністрація може встановлювати такі камери в приміщеннях. Але ці камери не мають на меті фіксування чи відеоспостереження за голосуванням або підрахунком голосів. Це може бути використано винятково з питань безпеки", – пояснив Радченко.

  Також він нагадав, що свого часу на організацію відеоспостереження на дільницях було витрачено майже 1 млрд гривень (996 мільйонів грн), закуплено понад 32 тисячі програмно-апаратних комплексів. 

  "У результаті з понад 30 тисяч таких комплексів було здійснено трішки більш як 180 тисяч заходів у цю систему – приблизно 7,5 разів у кожну дільницю люди заходили подивитися. Тобто, ефективність говорить сама за себе", – додав заступник голови ЦВК.

  Попередній матеріал
  Росія доставила 21 вагон боєприпасів – Тимчук
  Наступний матеріал
  "Жодна промисловість будь-якої країни не витримає": Каленков про чергове підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення
  Loading...