металобрухт
металобрухт Depositphotos

Голова "Укрметалургпром" перерахував негативні наслідки скасування мита на вивіз металобрухту

  За інформацією Каленкова, сьогодні в світі всі країни намагаються зберегти стратегічну сировину – металобрухт всередині країни

  Скасування мита на вивіз металобрухту з України матиме ряд негативних наслідків для економіки України. Одна з них – втрата 30 тисяч робочих місць, в основному, в металургії. Про це заявив глава об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков в прямому ефірі телеканалу "112 Україна".

  За даними Каленкова, дія мита, яке триває вже два роки зіграло вкрай корисну роль для економіки України, і зокрема, зуміло відновити роботу металургійних підприємств.

  "Ми можемо згадати, що було до того, як почало діяти підвищена мито. Воно діє вже протягом двох років, а за рік до його підвищення деякі електрометалургійні підприємства стояли по 2-2,5 місяці", - заявив Каленков.

  Крім того, за словами Каленкова, в результаті скасування мита удар буде завдано і по суміжних галузях, таким чином кількість втрачених робочих місць можна помножити на два.

  За інформацією Каленкова, сьогодні в світі всі країни намагаються зберегти стратегічну сировину – металобрухт всередині країни.

  "Всіма правдами і неправдами країни, в яких є металургійна продукція, намагаються зберегти цю сировину", – заявив глава об'єднання.

  Раніше Верховна Рада проголосувала за продовження дії мита на експорт металобрухту. Однак в парламенті було зареєстровано рішення про скасування цього рішення.

  За словами Каленкова, безмитний вивіз металобрухту вигідний людям, які займаються вивезенням цього виду сировини за кордон.

  "Це недобросовісні ломозаготівельники, яким просто все одно на чому заробляти. Отримає від цього вигоду бюджет або не отримає – їм головне дорожче продати", – заявив Каленков.

  Попередній матеріал
  Вишитий українською майстринею логотип Google став аватаром офіційного Інстаграму компанії
  Наступний матеріал
  "Усі можливі методи і способи": в СБУ попереджають українців про небезпеку відвідин Росії
  Теги: