Науковці з Університету Уейк-Форест у США виявили, що тривалий вплив космічного випромінювання підвищує у людини ризик виникнення лейкемії. Космічне випромінювання пошкоджує клітини, що відповідальні за утворення всіх клітин крові у організмі астронавтів, передає НВ із посиланням на матеріал Medical Express.
Вчені проводили досліди на мишах, яким були трансплантовані людські стовбурові клітини. Результати показали, що випромінювання, яке зустрічається у глибокому космосі, може збільшити ризик людини захворіти на лейкемію.
"Наші результати викликають тривогу, адже вони показують, що опромінення потенційно може збільшити ризик лейкемії. Вплив випромінювання виявився дуже шкідливим для кровотворних стовбурових клітин, знизивши їх здатність виробляти майже всі типи клітин крові на 60-80%", – пояснив Крістофер Порада, один зі співробітників проекту.
Втім, група американських дослідників вже змогла визначити і наразі вивчає вплив загальної харчової добавки, яка могла б захищати астронавтів від зазначених руйнівних наслідків.
Нагадаємо, раніше у NASA заявили, що знають, як знову зробити Марс придатним для життя.