ca.wikipedia.org

Вчені назвали причину смерті Олександра Македонського: полководець страждав на рідкісний синдром

  Лікар вважає, що діагноз, який виник в результаті зараження бактерією, витримує перевірку наукової строгості як з класичної, так і з медичної точок зору

  Доктор Кетрін Хол, старший викладач медичного факультету Данідін і практикуючий лікар, заявила, що в останні дні свого життя Олександр Великий був повністю паралізований і його вважали мертвим завчасно, тому що воїн міг страждати на рідкісний синдром Гійєна – Барре, повідомляє Science Daily.

  Слід зазначити, що більшість описів смерті Олександра зосереджені на його лихоманці і болю в животі. Проте доктор Хол говорить, що опис того, як він залишився при здоровому глузді, майже не привертає уваги. Вона вважає, що він захворів на гострий руховий варіант аксонної невропатії СГБ, який викликав параліч без втрати свідомості.

  "Раніше діагностування смерті грунтувалося на наявності або відсутності дихання, але не пульсу. Якщо врахувати параліч і знижену потребу в кисні, то здається цілком імовірним, що його дихання могло стати практично непомітним. Звідси вона робить висновок, що полководця вважали мертвим завчасно", – наголосила Кетрін Хол.

  Вона також додала, що хотіла стимулювати нові дебати і дискусії і, можливо, переписати підручники історії, стверджуючи, що справжня смерть Олександра була на шість днів пізніше, ніж вважалося раніше.

  "Його смерть може бути найвідомішим випадком псевдотанатозу або помилкового діагнозу смерті, коли-небудь зареєстрованого", – наголосила викладач.

  Доктор Хол вважає, що діагноз СГБ, який виник в результаті зараження бактерією Campylobacter pylori витримує перевірку наукової строгості як з класичної, так і з медичної точок зору.

  Довідково, синдром Гійєна-Барре являє собою множинне ураження периферичних нервів.

  Попередній матеріал
  Американська аерокосмічна корпорація випробувала літаюче таксі – відео
  Наступний матеріал
  Негода відступила: у всіх областях України зняли обмеження руху транспорту

  20 років під анафемою: як Філарет у Москви церковну незалежність України виборював

  У Львівському підземеллі знайшли середньовічний меч

  Тоталітаризм, світові війни, Голодомор: які в України шанси повторити гіркий історичний досвід

  День Соборності в Києві: як містяни з'єднали два береги живими ланцюгом

  У Харкові медики "швидкої" провели масштабну акцію на підтримку українських моряків

  "Україна – єдина": як Київ з живого ланцюга розпочав святкування Дня Соборності – включення