5 канал

"Україна – єдина": як Київ з живого ланцюга розпочав святкування Дня Соборності – включення

Цьогоріч до мосту Патона прийшло близько тисячі осіб

Урочисті заходи до Дня Соборності розпочинаються у Києві. Заходи відбудуться на Софійській площі столиці. На місце відзначення вже приїхало більш як тисяча людей, там не лише кияни, а й гості із різних регіонів. В урочистостях участь братиме і Президент України.

Саме на Софійськоку площу сто років тому з'їжджалися урядники, щоб проголосили акт Злуки, об'єднання українських земель.

Одним із символів цієї історичної події є живий ланцюг: 1990 року мешканці Радянської України взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ, Львів, Рівне, Житомир та Київ. Цей живий ланцюг, що об'єднав Україну був одним з наймасштабніших у світовій історії, за різними підрахунками у дійстві взяли участь близько трьох мільйонів людей. "Живий ланцюг" простягався практично на 700 км. Це було перше масове святкування знакової події – проголошення акту злуки.

Традиція живе і тепер. Вже 12 рік поспіль на мосту Патона у живий ланцюг збираються люди. Цьогоріч прийшло близько тисячі осіб. Вони теж беруться за руки і символічно з'єднують два берега Дніпра, нагадуючи про історичні події 1919-го року.

На мосту люди розділилися на дві групи. З одного боку учасники йшли із жовтим полотном, а з іншого із синьою смугою. Посередині обидві колони зустрілися та об'єднали полотна в єдиний 30-ти метровий український стяг. Після акції, учасники живого ланцюга запалили свічки в пам'ять про всіх українських оборонців і Герої Небесної сотні. Живим ланцюгом учасники відзначають день Соборності і показують: Україна – єдина.

Попередній матеріал
"Трималися на силі волі й адреналіні": спогади "кіборгів" про захист Донецького аеропорту
Наступний матеріал
Урочистості з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР: виступ Президента – відео
Loading...

Бій УПА з НКВС під селом Космач: як українці знищили каральний загін радянської влади

Від чого залежить доля держави: Герасимов провів історичні паралелі між 1918-1919 і 2019 роками

Клімкін рекомендує: в МЗС відкрили виставку старовинних карт, на яких зображена Україна

Клімкін бере участь у відкритті виставки копій старовинних карт України – відео

Гельсінська хунта: як СРСР у 1939 році розпочав війну з Фінляндією

Ретро-поїзд на свята: у Харкові залізничники поставили на рейки справжній паротяг