скриншот із відео

Уперше в історії вчені зафіксували народження планети

Планета-немовля народжувалася з газопилового диска

Астрономам Європейської південної обсерваторії вперше в історії вдалося сфотографувати планету-немовля, яка народжується з газопилового диска, що оточує його зірку PDS 70. Про це зазначається на сайті Європейської південної обсерваторії, повідомляє "Укріфнорм".

"Помаранчевий карлик PDS 70 знаходиться на відстані 370 світлових років від Землі. Виявлену екзопланету назвали PDS 70b", – зазначено в повідомленні.

Увагу астрономів привернула новонароджена зірка, яку оточував диск з газу і пилу. Науковці відзначають, що за теорією, планети формуються з частинок, що стикаються одна з одною. І завдяки спостереженням це підтвердилося. За допомогою спеціальних пристроїв команда виявила дуже велику планету, що обертається в протопланетному диску PDS 70, яка лишала за собою темний слід. Планета-немовля, найімовірніше, все ще перебуває в процесі накопичення матеріалу.

"Результати спостережень дали відповіді на складні питання, що стосуються народження планет та їх еволюції", – прокоментував астроном Андре Мюллер з Інституту астрономії ім. Макса Планка.

Як повідомляв 5.UA, радіосигнал із Посланням миру та надії авторства покійного британського вченого Стівена Гокінга відправили в космос

Попередній матеріал
Ватра, курені й бойові мистецтва: як загартовують юних козаків і козачок у таборі на Черкащині – сюжет
Наступний матеріал
Лобове зіткнення: біля Чернігова сталася смертельна аварія – фото
Loading...

Юрій Кондратюк - українець, розрахунки якого допомогли американцям висадитися на Місяць

Неймовірна швидкість обертання: астрономи відкрили планету, де рік триває менше ніж 20 днів

На Марсі помітили загадкову бірюзову дюну – фото

Площа річок на Землі виявилася вдвічі більшою ніж вважалося – вчені