Надмасивна чорна діра
Надмасивна чорна діра NASA

Що відбувається з масивною чорної дірою в центрі галактики, або "Ейнштейн мав рацію"

Європейська південна обсерваторія опублікувала прискорений у рази відеозапис руху зірок, який охоплює 20 років спостережень

У четвер, 26-го липня, міжнародна група вчених заявила, що після багаторічних спостережень за взаємодією надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики із зірками, що її оточують, можна впевнено говорити – Ейнштейн мав рацію зі своєю загальною теорією відносності. Про це повідомляє LIGA.net.

Навколо (ймовірно) великої чорної діри Стрілець А* (Sgr A*), яка приблизно в 4,3 млн разів важча за Сонце і знаходиться у 26 тис. світлових років від Землі, обертаються кілька десятків зірок. Вони, час від часу, наближаються до неї та проходять на небезпечній дистанції, прискорюючись й уповільнюючись у залежності від відстані до чорної діри.

Поведінка однієї з таких зірок S2, за якою вчені спостерігають уже понад 20 років, відповідала теоретичними розрахунками і підтверджувала опис Альбертом Ейнштейном тканини простору-часу та Всесвіту загалом.

Науковці з Європейської південної обсерваторії опублікували прискорений в рази запис руху зірок – секундний ролик якраз і охоплює 20 років спостережень. Ця область космосу постійно оточена газопиловими хмарами, тому в звичайний телескоп що-небудь розгледіти там неможливо – лише в потужний радіотелескоп. Крім того, вони оприлюднили математичні схеми та симуляційні ролики того, що відбувається в центрі Галактики.

Попередній матеріал
8-годинна злива: у Павлограді випала місячна норма опадів
Наступний матеріал
"Тема чутлива й непроста": з Афін повернуться 12 українських моряків арештованого Mekong Spirit
Loading...

"Планета Х" і виверження супервулкана: науковець із США спрогнозував сценарій апокаліпсису

Робот-хімік: штучний інтелект навчили прогнозувати нові хімічні сполуки

За 100 млн років анатомічні особливості майже не змінилися: науковці знайшли дитинча змії в древньому бурштині

"Залишки хаосу": вчені відкрили 12 нових супутників Юпітера

"Неймовірний Халк": до Землі наближається комета, діаметром в рази більшим за Юпітер

Порятунок бабаків: харківські науковці досліджують, як тварини, вирощені в клітці, пристосовуються до життя на волі