Штучний інтелект-хімік
Штучний інтелект-хімік arstechnica.com

Робот-хімік: штучний інтелект навчили прогнозувати нові хімічні сполуки

Система може спокійно працювати із небезпечними для людей сполуками та передбачати неперевірені реакції з точністю у >80%

Група науковців з Університету Глазго представила робота, що за допомогою штучного інтелекту може спрогнозувати нові хімічні сполуки. Як передає Ars Technica, в результаті об'єднання спеціального робота та "натренованої" нейронної мережі – система в змозі визначити кожну можливу реакцію із заданим набором матеріалів.

На штучний інтелект не впливає обмеження традиційної вченої освіти в галузі хімії та наукової інтуїції. Також робот може спокійно працювати зі сполуками, які небезпечні для людини.

"На жаль, є деякі частини хімічного ландшафту, з якими у нас немає великого досвіду, й іноді трапляються дивні речі, коли інтуїція хіміка зустрічається з реакційною колбою. Ось чому деякі речовини досі мають бути ізольовані від живих істот", – йдеться в матеріалі.

Щоб навчити нейромережу, їй "згодували" набір із 72 речовин, кінцевий продукт взаємодії яких був відомий вченим, і використовували для створення прогнозів результатів подальших реакцій. Далі система почала довільно вибирати реакції зі списку варіантів та визначати, якими буде результат. Уже всього через 10 операцій робот зміг передбачити результати неперевірених реакцій з точністю в понад 80%.

Щоб мати можливість у режимі реального часу відстежувати появу та зникнення речовин під час реакції, штучний інтелект використовує інфрачервону спектроскопію та методи, що базуються на ядерному магнітному резонансі.

Штучний інтелект-хімік
Штучний інтелект-хімікarstechnica.com

"Люди схильні думати про роботів як про заміну людей. Але в цьому контексті роботи просто прибирають частину нудної роботи. Жоден розсудливий науковець ніколи не подумає спробувати всі можливі комбінації реагентів, щоб побачити, що вийде. І люди не зможуть проводити тестування 24 години на добу без небезпечних доз кофеїну", – наголошується у статті.

У підсумку, за словами винахідників, застосування такого штучного інтелекту має значно прискорити роботу над новими ліками, більш досконалими акумуляторами та новими матеріалами з унікальними властивостями.

Конкурентка живим красуням: Робот Софія знялася для журналу Cosmopolitan – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Іспанії в аеропорту Барселони застрягли українські туристи: що відомо – ЗМІ
Наступний матеріал
Громадянин Польщі в Києві зарізав чоловіка й поранив жінку
Loading...

Площа річок на Землі виявилася вдвічі більшою ніж вважалося – вчені

За 100 млн років анатомічні особливості майже не змінилися: науковці знайшли дитинча змії в древньому бурштині

"Неймовірний Халк": до Землі наближається комета, діаметром в рази більшим за Юпітер

Порятунок бабаків: харківські науковці досліджують, як тварини, вирощені в клітці, пристосовуються до життя на волі

Вчені з'ясували, який напій робить жінок щасливішими

"Читання" по каменях: як досліджують одне з найбільших єврейських кладовищ України