Інформаційний вірус
Інформаційний вірус pixabay.com

Тепер набагато гірше: новий вірус XData цілеспрямовано атакує Україну

  Для українських користувачів XData набагато гірший за нещодавній WannaCry – 95% заражених новим вірусом пристроїв знаходяться саме в Україні

  Новий вірус щосили почав атакувати український корпоративний ІТ-сектор, передає InformNapalm.org. Фахівцями з кібербезпеки він був вперше виявлений у четвер, 18 травня 2017 року. Як повідомили спеціалісти MalwareHunterTeam у Twitter, для українських користувачів XData набагато гірший за нещодавно гучно розповсюджений WannaCry. До того ж понад 95% заражених пристроїв знаходяться саме в Україні.

  "Можна припустити, що на українських користувачах кібер-зловмисники тестують роботу цього вірусу і, можливо, ми на порозі нової глобальної епідемії таких масштабів, як і вірус WannaCry. Xdata – типовий шифрувальник, який використовує стійкий до самостійного розшифрування алгоритм AES", – зазначається в повідомленні.

  Як і WannaCry, новий Xdata створює файл із інструкціями для враженого користувача – як розшифрувати комп'ютер. Ще одна спільна особливість – за розшифрування файлів зловмисники вимагають у жертв викуп у біткоїнах. Ціна варіюється від 0,1 до 1 Bitcoin (5,8 тис. – 58 тис. грн. за чинним курсом).

  Як інформують аналітики InformNapalm, потрапляє до системи Xdata, ймовірно, використовуючи ту ж саму вразливість Windows, що й WannaCry. Що цікаво: попри те, що майже 100% постраждалих це українські підприємства, – інструкція з декриптування "HOW_CAN_I_DECRYPT_MY_FILES.txt" написана виключно англійською мовою.

  Читайте також: "ХочуШифрувати": як вірус WannaCrypt спричинив справжній кібер-апокаліпсис у світі

  Попередній матеріал
  Вперше у США: Сенат штату Вашингтон визнав Голодомор в Україні геноцидом
  Наступний матеріал
  Гройсман: реформа розширить список професій із достроковою пенсією
  Loading...

  Від масштабної кібератаки постраждало понад 200 тис. осіб – глава Європолу

  У Держспецзв'язку розповіли, чи постраждали інформсистеми України від вірусу WannaCrypt

  "ХочуШифрувати": як вірус WannaCrypt спричинив справжній кібер-апокаліпсис у світі

  Сайт Президента зазнає організованої DDOS-атаки із ресурсів "Яндексу" і "ВКонтакте" – АП

  Хакери вкрали новий фільм Disney і вимагають за нього викуп

  Пропагандистська кібер-схема для України: хакери викрили "спецпроект" Москви