Кібератака
Кібератака radiosvoboda.org

Пропагандистська кібер-схема для України: хакери викрили "спецпроект" Москви

  Ідеологічними союзниками проекту є "Опоблок", партія "За життя", Компартія, УПЦ МП, "євроскептики"

  У Києві, Харкові, Одесі та підконтрольних українському уряду районах Донбасу мала бути створена мережа блогерів (до 500 осіб) для дискредитації євроінтеграційного вектору розвитку України. Це передбачено розробленим у Москві "проектом з організації інформаційно-політичної підтримки відторгнення України від ЄС "Україна не ЄС", що є серед масиву інформації, опублікованого днями українськими хакерами з "Кіберхунти" та "Українського кіберальянсу", передає "Укрінформ".

  "Створення спільноти патріотично налаштованих блогерів, які працюють у віртуальному середовищі, для оперативного вирішення інформаційно-пропагандистських завдань з відстоювання проросійського курсу України. Важливо сформувати розуміння того, що ідентичність України нерозривно пов’язана з образом Росії як євразійської держави", – вказується у розділі "мета" проекту.

  Як повідомляється, одним з авторів документа зазначений Іван Скориков – секретар Інституту країн СНД, помічник голови комітету Держдуми РФ зі справ СНД, євразійської інтеграції та зв’язків із співвітчизниками Костянтина Затуліна (партія "Єдина Росія").

  Серед завдань проекту вказується організація в Інтернет-просторі "мережі лояльних проросійським політичним силам блогерів", формування контенту для ЗМІ та соціальних мереж, "захист інформаційного середовища від впливу проамериканських і проєвропейських сил".

  "Проект" також передбачав навчання блогерів і "розкручування" їхніх блогів, вербування журналістів, редакторів, політичних активістів, а також "ведення масованої пропаганди в Інтернеті".

  Передбачена кількість блогерів "проекту" – 200-500 осіб, що мали розбиватися на "бригади" і виконувати поставлені завдання кураторів. У своїй "роботі" блогери мали просувати низку ключових пропагандистських тез на зразок: "Насправді в Європі нас не чекають", "Для України шлях в ЄС призводить до зубожіння населення", "Для Європи Україна зараз – це невдалий політичний проект, від якого треба триматися подалі". 

  Додамо, що за даними українських хакерів, ідеологічними союзниками проекту є "Опозиційний блок" на чолі з Юрієм Бойком, партія "За життя" на чолі з Вадимом Рабиновичем, Компартія України на чолі з Петром Симоненком, УПЦ МП і православні активісти, європейські політики і громадські діячі з числа "євроскептиків" тощо.

  Як зазначається, документ розроблено у Москві 2016 року. У кошторисі витрат, зокрема, вказується період з грудня 2016 року (включно) по квітень 2017 року (не включно).

  Попередній матеріал
  Сміттєва криза: Зі Львова не вивезли понад тисячу тонн промислових відходів
  Наступний матеріал
  В ЄС затвердили створення спільного Центру військового планування й управління
  Loading...

  Протидія хакерам, "зеленим чоловічкам" і пропаганді: НАТО проведе спільні навчання з Україною

  "Ракетний удар Росії по США": Хакери зламали акаунт газети NYT у Twitter та розмістили провокаційне повідомлення

  ФБР і АНБ опублікували спільну доповідь про кібератаки з боку Росії