Неандерталець
Неандерталець Facebook

Науковці пояснили, що змусило предків людини ходити на двох ногах

  Читайте по-русски
  Вважається, що існувала певна схильність людиноподібних ходити на двох ногах ще до тих подій

  Американські вчені висловили припущення, що стародавня наднова зоря могла зіграти роль у тому, щоб наші пращури почали ходити на двох ногах. Про таке повідомляє "УНІАН" із посиланням на Newsweek.

  На думку науковців, нищівний вибух зірок на етапі смерті обсипав Землю космічним випромінюванням приблизно 2,6-8 млн років тому. І коли ця космічна радіація досягла нижніх шарів атмосфери нашої планети, це призвело до іонізації, завдяки якій кількість блискавок, здатних досягти поверхні Землі, різко збільшилася.

  Велика кількість громовиць, у свою чергу, призвела до численних лісових пожеж на планеті, що спонукало предків людини до початку пересування на двох ногах. Власне, ця здатність дозволила їм краще адаптуватися до життя в саванах після втечі від лісових пожеж на північному сході Африки.

  "Вважається, що існувала певна схильність людиноподібних ходити на двох ногах ще до тих подій. Але вони були все таки здебільшого пристосовані до того, щоб лазити по деревах", – зазначив дослідник із університету Канзасу Адріан Мелотт.

  "Після цього переходу в савани їм довелося частіше ходити від одного дерева до іншого через зарослі трави. Тож їм було вигідніше ходити прямо. Так вони могли бачити над верхівкою трави, чи не наближаються хижаки. Вважається, що перехід у савану зробив великий внесок у розвиток звички предків людини ходити прямо", – додав він.

  Його команда дослідників виявила шар заліза-60 на морському дні по всій планеті. Це, на думку вчених, указує на те, що наднова зоря вибухнула за 163 світлових роки від Землі в період між Пліоценом і пізнім Льодовиком періодом.

  "Ми розрахували іонізацію атмосфери через космічне випромінювання від наднової зорі на основі покладів заліза-60. Схоже, це був найближчий вибух у цілій низці випадків", – наголосив Мелотт.

  "Ми стверджуємо, що це підвищило іонізацію в нижніх шарах атмосфери у 50 разів. Зазвичай цього не відбувається, тому що космічне випромінювання не проникає так глибоко в атмосферу. Однак, промені від наднової змогли досягти поверхні планети. Тож велика кількість електронів була вибита з атмосфери", – пояснив науковець.

  На думку дослідників, це призвело до того, що випадки, коли блискавки досягали землі й підпалювали ліси, суттєво почастішали. На це вказують поклади вугілля по всьому світу, які виникли приблизно в той ще час, коли стався виявлений вибух наднової зорі.

  Як повідомляв 5.UA, вчені виділили останні 4200 років як окремий період розвитку нашої планети.

   

  Попередній матеріал
  На Житомирщині батьки спалили тіло 5-річної доньки, їм загрожує довічне ув'язнення
  Наступний матеріал
  Напади задухи та кашель із кров'ю: адвокат політв'язня Бекірова повідомив про критичний стан активіста
  Loading...

  Неможлива галактика: дослідники виявили вже другу космічну систему без темної матерії

  Науковці показали світлини Марса зі слідами "пилових дияволів" – фото

  Зігнутий на краях і повільно "вібрує": науковці показали, який вигляд має Чумацький Шлях

  Вперше в історії: під час місячного затемнення вдалося зафіксувати падіння метеорита

  Сонце стане кристалічним білим карликом через 10 млрд років – астрономи

  "Супер-Земля", на якій може існувати життя: вчені з NASA зробили відкриття – відео