Восьма планета на орбіті "Кеплер-90"
Восьма планета на орбіті "Кеплер-90" Скріншот відео

Біля Сонячної системи знайшли ще одну екзопланету

  Читайте по-русски
  "Проксима С" здійснює повний оберт протягом 1936 діб на Землі

  На форумі науковців Breakthrough Discuss, що пройшов у місті Берклі (США), дослідники повідомили про можливе виявлення другої планети біля найближчої до Сонця зірки Проксима Центавра. Про таке інформує Naked Science.

  За словами астрофізика Туринської обсерваторії Маріо Дамассо, наразі йдеться лише про кандидата на відкриття, і ці перші спостереження потребують підтвердження.

  За попередніми даними, планета ("Проксима c") належить до того самого класу суперпланет, що і її сусідка, відкрита раніше. Маса планети в шість разів перевищує масу Землі.

  Однак ні про яку населеність у цьому разі не може бути й мови: "Проксима С"  перебуває надто далеко від зірки, у півтора раза далі, ніж ми від Сонця. Здійснюючи повний оберт по орбіті протягом 1936 діб на Землі, вона залишається дуже холодною, тому на її поверхні немає води.

  Слід зазначити, що помітити сліди другої планети вдалося при уважному аналізі вже відкритої "Проксими В", який проводили за допомогою спектрографа HARPS, котрий працює в обсерваторії Ла-Сілья.

  Довідково. Найближча до Сонця зірка – Проксима Центавра розташована за 4,2 світлових роки від нас. Невеликий червоний карлик входить у потрійну систему і губиться на тлі більших і яскравіших сусідок, тож відкритий він був лише близько сотні років тому. А у 2016-му біля Проксима Центаври була виявлена планета, що відразу прикувала загальну увагу.

  Попередній матеріал
  "Альянс зайшов аж надто далеко": Росія припинила військове і цивільне співробітництво з НАТО
  Наступний матеріал
  Президент гарантував малому бізнесу збереження існуючої спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності
  Loading...

  Сонце стане кристалічним білим карликом через 10 млрд років – астрономи

  "Супер-Земля", на якій може існувати життя: вчені з NASA зробили відкриття – відео

  Наш Всесвіт має двійника, де час тече в інший бік – вчені