За допомогою ультрафіолетового випромінювання на борту міжнародної космічної станції космонавти будуть знищувати потенційно небезпечні мікроби. Про це повідомляє New Scientist.
Слід зазначити, що таке рішення запропонувала одна з приватних компаній, яка розробить роботизований очисний пристрій, що може працювати в умовах нульової гравітації.
"Ультрафіолетова дезінфекція знижує частоту внутрішньолікарняних інфекцій, тому ми розраховуємо повторити ці результати у космосі", – йдеться у тексті повідомлення.
До речі, згідно з новим дослідженням, яке було опубліковане у журналі Microbiome, на Міжнародній космічній станції знайшли стафілокок, ентеробактерії та метілобактеріі. Ці організми можуть викликати шкірні захворювання, завдавати шкоди носоглотці та шлунково-кишковому тракту людини.
Потенційно небезпечні бактерії на МКС виявили після трьох польотів за останні 14 місяців, коли вчені проаналізували поверхні оглядового вікна, туалету, майданчики для фізичних вправ, обіднього столу і спальних приміщень.
Як повідомляв 5.UA, миші, яких доставили на борт Міжнародної космічної станції (МКС), почали бігати колом через 7-10 днів у космосі