Мертве море
Мертве море pixabay.com

На дні Мертвого моря знайшли сліди найдавнішої екологічної катастрофи у історії людства

  У рамках проекту Dead Sea Deep Drilling команда науковців пробурила у донних відкладах басейну Мертвого моря свердловину понад 450 метрів глибиною

  У результаті нового дослідження, що провели науковці з Тель-Авівського університету, в районі Мертвого моря були виявлені сліди найдавнішої екологічної катастрофи, що могла бути викликана діяльністю людини. Вивчивши зразки з дна озера, дослідники зробили висновок, що швидкість ерозії поверхні, яка відбулася приблизно 11,5 тисяч років тому, ніяк не можна пояснити природними процесами. Про це йдеться у матеріалі Phys.org.

  У рамках проекту Dead Sea Deep Drilling команда науковців пробурила у донних відкладах басейну Мертвого моря свердловину понад 450 метрів глибиною (1500 футів). Аналіз вилученого з такої глибини керна (проби гірської породи) дав дослідникам можливість "прочитати щоденник" геологічних процесів – реконструювати останні 220 тисяч років.

  Вчені виявили сліди ерозії, що датуються періодом неолітичної (аграрної) революції – у цей час відбувся перехід первісних людей від полювання та збиральництва до тваринництва і землеробства. На думку дослідників, поява сільськогосподарських рослин, випас одомашнених тварин та вирубка лісів призвели до інтенсивного вимивання ґрунту і прискорення процесів осадження мулу в Мертвому морі.

  Як повідомляв 5.UA, у Туреччині виявили стародавнє підземне місто з 52 печерами.

  Попередній матеріал
  Із молотком і криком "Це вам за Сирію": подробиці нападу на поліцейських біля собору Нотр-Дам у Парижі
  Наступний матеріал
  У 2017 році Україні загрожує дефіцит свинини
  Loading...

  Третина Львова залишається не очищеною від сміття

  SpaceX успішно запустила ракету-носій з космічним вантажним кораблем для МКС – відео

  Вчені назвали Топ-10 продуктів, які сприяють здоровому сну

  Німецькі вчені дослідили ДНК єгипетських мумій: несподіваний висновок

  Створити блискавку і відчути вагітність: У Вінниці відкрився "Музей науки"

  У Чилі збудують найбільший у світі телескоп